20 مه
۰
(۰)
Rate this post

یکی از دغدغه‌های اصلی مادران و حتی پدران نیز انتخاب بیمارستان مناسب برای زایمان می‌باشد. به نظر شما جهت انتخاب بیمارستان خوب برای زایمان طبیعی و سزارین باید به چه نکاتی توجه کرد؟ در مقاله امروز قصد داریم به این سوالات پاسخ دهیم. در مطلب امروز با مزایای زایمان در بیمارستان نیکان آشنا می‌شوید و با خیال راحت می‌توانید فقط به نوزاد عزیزتان فکر کنید و از این لحظات لذت ببرید.

ابتدا بیمارستان نیکان را به صورت خلاصه معرفی می‌کنیم تا اطلاعات جامع و کاملی از این بیمارستان کسب نمایید.

بیمارستان نیکان کجاست؟

بیمارستان نیکان، جز مدرن‌ترین بیمارستان‌های تهران می‌باشد و با دارا بودن تجهیزات پیشرفته و پزشکان متخصص به بیماران بین‌الملل خدمات ارائه می‌نماید. این بیمارستان با همکاری گروه‌های مختلف پزشکی اعم از داخلی، زنان، اطفال، ارتوپد، مغز و اعصاب، رادیولوژی، فک و صورت، جراحان عمومی، قلب و… در حال خدمت رسانی به مردم عزیز کشور می‌باشد. ایده اولیه بیمارستان نیکان توسط تعدادی از پزشکان و دست اندر کاران بیمارستان میلاد مطرح گردید. پس از مراحل ساخت نهایتا در سال ۱۳۹۰ خدمت رسانی خود را آغاز نمود.

سیاست‌های اصلی بیمارستان نیکان:

سیاست‌های اصلی زایمان در بیمارستان نیکان

 • ارتقاء ایمنی بیماران، همراهان، پزشکان و کارکنان
 • افزایش رضایتمندی مشتریان با نگاه بیمارمحوری و مشتری نوازی
 • ایجاد بستر مناسب جهت دسترسی عادلانه به خدمات
 • تاکید بر آداب و اخلاق حرفه ای
 • بکارگیری تجهیزات به روز و کارآمد با اولویت تولیدات داخلی با کیفی
 • اولویت نگاه اجتماعی به اقتصادی در ارائه خدمات
 • و…

 

بیایید کمی‌از تفاوت انواع زایمان آگاه شوید، سپس در ادامه مطلب قصد داریم تمام خدمات ارائه شده در بیمارستان نیکان در رابطه با هر نوع زایمان را برایتان شرح دهیم.

تفاوت زایمان طبیعی و سزارین در چه چیزی است؟

لحظه زایمان، لحظه اوج دوران بارداری برای زن می‌باشد. این زمان شامل بیرون آمدن یک یا چند نوزاد از رحم مادر می‌باشد. نوزادان می‌توانند از دو شیوه به این دنیا بیایند. مادران باردار می‌توانند از طریق زایمان طبیعی (روشی از زایمان با دخالت کمتر پزشک و استفاده از طبیعت بدن انسان) یا از طریق جراحی به نام سزارین نوزاد خود را به دنیا بیاورند. در هر شکل هدف اصلی این دو روش از زایمان، تولد نوزاد سالم و سرحال می‌باشد. قبل از این که مادر نوع زایمان خود را انتخاب کند، باید اطلاعات کافی در مورد هر دو شیوه زایمان در اختیار والدین نوزاد قرار بگیرد، سپس آنان با داشتن اطلاعات کافی و لازم و با آگاهی پروسه زایمان را انتخاب نمایند.

برخی از مادران در حین زایمان یا قبل از آن تصمیم می‌گیرند که برایشان هیچ دارویی استفاده نگردد و برای کم کردن درد تنها از شیوه‌های آرامش، تمدد اعصاب و یا کنترل تنفس استفاده کنند. زمان زایمان طبیعی یک همیار و پزشک زنان به مادر کمک می‌کنند تا مراحل زایمان را به خوبی پشت سر بگذارد. و اما سزارین، که یک زایمان غیرطبیعی محسوب می‌گردد و نوزاد از طریق ایجاد برشی در دیواره شکم و رحم، از بدن مادر خارج می‌گردد.

در این قسمت از مطلب امروز قصد داریم شما را با نحوه و مراحل زایمان در بیمارستان نیکان آشنا نماییم.

زایمان سزارین در بیمارستان نیکان

جهت زایمان سزارین در این بیمارستان، مانیتورینگ جنین قبل از عمل مادر انجام می‌گردد. اتاق عمل سزارین بیمارستان نیکان مجهز به تجهیزات و امکانات مدرن پزشکی می‌باشد. امکانات لازم جهت بارداری پر خطر مثل جفت سر راهی، سقط و یا کم شدن رشد جنین نیز تعبیه شد است.

زایمان طبیعی در بیمارستان نیکان

زایمان طبیعی در بیمارستان نیکان در اتاق‌های پیشرفته ی LDR انجام می‌گردد و این اتاق‌ها به تجهیزات مدرن روز پزشکی و نیز به دستگاه‌های مانیتورینگ جنین  و مادر مجهز می‌باشند. زایمان طبیعی در بیمارستان نیکان به طرق زیر صورت می‌پذیرد:

زایمان طبیعی بدون درد

زایمان طبیعی بدون درد در بیمارستان نیکان تحت نظر پزشکان و کادر متخصص بی هوشی انجام می‌گردد. با توجه به وضعیت مادر، زایمان طبیعی بدون درد با اپیدورال یا اسپاینال و یا گاز انتونوکس صورت می‌پذیرد. نگکران نباشید چون مصرف این داروها برای مادر و جنین اصلا عوارض نخواهد داشت.

زایمان طبیعی در آب بیمارستان نیکان

در بیمارستان نیکان امکان زایمان طبیعی در آب هم وجود دارد. اتاق‌های زایمان این بیمارستان به وان و جکوزی مجهز شده‌اند. در صورت درخواست و در طی زایمان طبیعی جهت کم کردن درد، وان یا جکوزی نیز در اختیارتان قرار می‌دهند.

زایمان فیزیولوژیک

زایمان فیزیولوژیک، یک زایمان طبیعی بدون درد می‌باشد که بدون تزریق و دخالت دارو انجام می‌گردد. در این بیمارستان جهت کاهش درد این نوع از زایمان، از کمپرس آب گرم و سرد، رایحه درمانی، تکنیک تنفسی، ماساژ، طب فشاری، توپ زایمان و انواع پوزیشن مناسب بهره گرفته می‌شود.

هزینه زایمان در بیمارستان نیکان در سال ۹۹

هزینه نهایی زایمان به نوع زایمان (طبیعی یا سزارین) و نیز عوامل دیگر مانند تعداد روزهای بستری مادر و نوزاد، داشتن مامای همراه و یا دریافت خدمات ویژه مانند اتاق خصوصی، خدمات فیلمبرداری و… بستگی دارد. ولی در مجموع و به صورت کلی می‌توان این چنین بیان نمود:

هزینه زایمان طبیعی: حددا بین ۴٫۵ تا ۵ میلیون تومان
هزینه زایمان سزارین: حدودا بین ۵٫۵ تا ۶٫۵ میلیون تومان

هزینه اپیدورال برای زایمان طبیعی: ۱٫۵ میلیون تومان
هزینه مامای همراه (که طی ۲۴ ساعت همراه مادر باشد): در حدود ۴۰۰ هزار تومان می‌باشد.

هزینه استفاده از دستگاهNICU : به ازای هر شب ۲٫۵ میلیون تومان (در صورت بستری شدن نوزاد هر شب ۱ میلیون تومان محاسبه می‌گردد)

هزینه فيلمبرداري از نوزاد و اتاق عمل حدودا ۱۸۰ هزار تومان و در بخش بستري ۲۱۰ هزار تومان است. در ايام تعطيل به هر مورد ۳۰ هزار تومان اضافه مي گردد. (ممکن است این هزینه‌ها در سال جدید تغییر داده شوند).

* استفاده از جکوزی در زایمان طبیعی هزینه‌ای ندارد و جزء امکانات پکیج زایمان طبیعی است. مادر در حین زایمان جهت کاهش درد می‌تواند از آن استفاده کند.

انتخاب بیمارستان خوب برای انواع زایمان در تهران

اگر در دوران بارداری خود هستید و یا حتی چیزی به فارغ شدن شما نمانده قطعا می‌خواهید بیمارستانی را برای زایمان انتخاب کنید که هم هزینه‌هایش مناسب بودجه شما باشد و هم خدمات آن مرکز در سطح خوبی باشد.

بیمارستان نیکان جز بیمارستان‌های معروف و مدرن تهران برای زایمان است و در خیلی از سایت‌های مادر و کودک می‌توانید نظرات مادران عزیز را از تجربه زایمان در آنجا بخوانید و یا جویا شوید.

مزایای زایمان در بیمارستان نیکان

ویژگی‌های زایمان در این بیمارستان به عنوان بهترین بیمارستان جهت زایمان چیست؟ یکی از ویژگی‌هایش این است که بلافاصله پس از تولد در زایمان طبیعی و سزارین مادر می‌تواند با نوزاد خود تماس پوستی برقرار نماید. این قضیه بر روی روحیه مادر و نوزاد بسیار زیاد تاثیرگذار می‌باشد. همچنین زایمان در بیمارستان نیکان از مزایا و امکانات دیگری که در زیر به آن اشاره خواهیم کرد نیز برخوردار می‌باشد:

 • حضور ۲۴ ساعته متخصصین اطفال در همه زایمان‌ها
 • حضور مامای آموزش دیده در زمان زایمان (با رضایت مادر)
 • حضور مامای مراقب نوزاد در همه زایمان‌ها
 • جدا بودن بلوک زایمان و بلوک بستری پس از زایمان
 • اغلب اتاق‌ها در بلوک پس از زایمان دو تخته می‌باشند
 • صدور گواهی تولد برای نوزاد در روز تولد (غیر روزهای تعطیل از ساعت ۱۴ -۱۱)
 • دریافت خدمات فیلمبرداری و عکاسی حرفه‌ای، جهت ثبت خاطرات تولد
 • امکان دریافت اتاق خصوصی برای همه زایمان‌ها

 

سوالات رایج مادران

سوالات رایج مادران درباره زایمان

چه مدارکی برای بستري زایمان لازم می‌باشد؟

اصل شناسنامه و کارت ملی والدین نوزاد – کپی آخرین سونوگرافی انجام شده – جواب آزمایش گروه خونی مادر

مادر چه مدت باید ناشتا باشد؟

از ۱۲ شب به بعد هیچ چیزي میل نگردد (حتی آب)

مادر باید چه زمانی در بیمارستان حضور داشته باشد؟

می‌بایست دو ساعت قبل از عمل جراحی در بخش مربوطه حضور داشت. (اگر وقت عمل شما ۹ صبح می‌باشد باید از ۷ صبح در بیمارستان باشد)

آیا در زمان بستري می‌توان زیور آلات داشت؟

خیر. هر نوع زیور آلاتی حتی حلقه و ساعت ممنوع است (اگر النگو خارج نمی‌گردد موردی ندارد چون با کمک پرسنل زایمان پیچیده می‌گردد)

وسایل مورد احتیاج مادر و نوزاد برای بستري چه چیزهایی است؟

کیف مخصوص مادر حاوي دمپایی، مسواك و حوله است. کیف نوزاد نیز شامل پوشک کامل و CD  آموزشی می‌باشد. در صورتی که تمایل به دریافت این کیف‌ها ندارید می‌تواند وسایل فوق را با خود بیاورید.

آیا داشتن لنز و لاك ناخن مشکلی ایجاد می‌کند؟

لنز را در منزل و قبل از آمدن به بیمارستان از چشمتان خارج نمایید. شما باید لاك انگشت سبابه را حتما پاك نمایید. چون رنگ طبیعی ناخن شما باید مشخص بوده و بدیهی می‌باشد که ناخن کاشت رنگ طبیعی ندارد و اجازه این کار را نمی‌دهد.

یکی از سوالات رایج دیگری که از ما پرسیده می‌شود بابت نوع زایمان در بارداری‌های چندقلویی است. جهت رویت پاسخ این سوال با ما همراه باشید.

آیا برای زایمان دوقلو باید جراحی سزارین انجام بدهم؟ ماه‌های اول بارداری هستم و متوجه شده‌ام كه دوقلو باردار هستم. می‌توانم با طبیعی آنها را بدنیا آورم؟
انتخاب روش زایمان به عوامل مختلفی بستگی داشته و برای دو قلوهای همسان و برای ممانعت از پیچیدگی حاصل از جریان مشترك خون بین دو جنین و جفت، اغلب متخصصان، زایمان از نوع سزارین را پیشنهاد می‌نمایند.

ولی برای دوقلوهایی كه مشابه هم نیستند، با مشورت پزشک خواهید توانست جهت زایمان طبیعی برنامه ریزی نمایید، جهت شروع حتما باید عواملی مثل وضعیت قرار گیری جنین برای زایمان بررسی گردد. اگر جنین در وضعیت نامناسب و پا به سمت پایین باشد، زایمان سزارین توصیه می‌گردد در هر صورت حتی اگر قرار شد زایمان طبیعی کند، خدتان را برای سزارین هم آماده نمایید. برای نمونه با بروز مشكلی برای جنین دوم، خارج نمودن سریع جنین‌ها ضروری می‌باشد. شاید هم نوزاد اول به صورت طبیعی و نوزاد بعدی به شکل سزارین به دنیا بیاید.

 

زایمان در بهترین و مدرن‌ترین بیمارستان بدون تردید تجربه شیرینی برای هر پدر و مادری خواهد بود. ولی نکته مهم دیگر جهت بارداری امن و راحت، داشتن پزشکی دلسوز و با تجربه است، پزشکی که مسئولیت مواظبت از شما و نوزادتان را برعهده خواهد داشت.

جهت دریافت مشاوره بارداری و دریافت وقت با شماره تماس مطب خانم دکتر آزاده رضایی تماس حاصل فرمائید:

تلفن تماس: ۰۲۱۴۴۰۳۴۰۱۳

این پست چه قدر مفید بوده؟

برای امتیاز روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز ۰ / ۵٫ تعداد رای: ۰

اولین نفری باشید که نظر می دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید