بهترین متخصص زنان در کرج کیست؟
26 مه
۰
(۰)
Rate this post

اغلب ما دفترچه‌ای در خانه برای خودمان داریم و لیستی از نام و اطلاعات متخصصان مختلف اعم از گوارش، قلب، مجاری ادراری و… را در آن یادداشت نموده‌ایم تا در زمان نیاز و بدون هیچ نگرانی و اتلاف وقتی به آنها سر بزنیم و مشکلات و بیماری خود را با مشورت آنان حل و فصل نماییم. هر خانمی‌ هم ممکن است در طول زندگی خود با چالش‌هایی نظیر بارداری، زایمان و حتی با بیماری‌هایی مثل عفونت واژن، تنبلی تخمدان و… مواجه گردد. به همین خاطر شناخت یک متخصص زنان متبحر و با اخلاق و اضافه کردن نامش به لیست دفترچه‌مان از اهمیت بالایی برخوردار است. حال ممکن است این سوالات برایتان مطرح گردد و به دنبال پیدا کردن بهترین متخصص زنان و زایمان باشید:

ویژگی متخصص زنان خوب چیست؟ بهترین متخصص زنان و زایمان در کرج کیست؟ چرا باید به متخصص زنان مراجعه کنیم؟ در چه سنی باید به متخصص زنان مراجعه نمود؟ آیا برای جراحی‌های زنان و یا درمان امراض زنانه می‌توانم به هر متخصصی مراجعه کنم؟ و…

در این مقاله با ما همراه شوید تا مطالبی را راجع به این سوالات برای شما ارائه کنیم. همانطور که می‌دانید هر پزشک توانایی‌های خاص خودش را دارد. پس برای حل هر مشکل باید از پزشک متخصص در همان زمینه یاری گرفت. اگر متخصص زنان و زایمانی که به او مراجعه کردید، در صدد برطرف نمودن مشکل شما برآمد (برای نمونه اگر خواست در جهت درمان نازایی و … برای شما عمل جراحی انجام بدهد)، مطمئن گردید که وی بهترین گزینه برای انجام درمان بیماری شماست. یعنی تخصص و مهارت لازم در آن زمینه را داراست. از او بپرسید که در ماه‌های گذشته چند نمونه از این نوع جراحی‌ را انجام داده است. همچنین چند مورد شرایط مشابهی مثل شما داشته است. همچنین از عوارض بعد از این نوع عمل‌ها هم بپرسید.

نیاز خود را مشخص نمایید

به خاطر داشته باشید که پرسیدن هر سوال‌ مرتبط به بیماری از پزشک حق شماست. مطمئناً می‌خواهید که بهترین درمان را برای خود دریافت کنید. ممکن است متخصص زنانی که انتخاب نموده‌اید فرد مناسبی برای رفع اغلب مشکلات شما باشد. فقط کافیست که قبل از انتخاب پزشک به اندازه کافی تحقیق نمایید و گاهی خوب است که از دوستان و حتی پزشک عمومی ‌معالج خود مشورت بگیرید تا شما را به یک متخصص زنان و زایمان خوب و متبحر معرفی نماید.

قبل از هر تحقیق و تصمیمی‌ باید نیاز خود را معلوم کنید و بدانید مشکلتان چیست و سپس به دنبال متخصص مرتبط با آن موضوع باشید. اگر قصد معاینات سالیانه را دارید، یک متخصص زنان با تجربه می‌تواند بهترین و مناسب‌ترین شخص برای انجام این کار باشد. معاینات سالیانه شامل:

 • معاینه سینه
 • غربالگری سرطان
 • بررسی وضعیت تخمکدان‌ها
 • معاینه اندام‌های داخلی
 • معاینه لگن
 • تست پاپ اسمیر
 • مشاوره
 • و…

اگر قصد بارداری دارد بهتر است از چند سال قبل تحت نظر یک متخصص زنان زایمان و مامایی متبحر باشید و با اعتماد کامل بتوانید از توصیه‌های تخصصی‌اش بهره‌مند شوید. همچنین بتوانید ارتباط موثری با او برقرار نمایید زیرا شما می‌خواهید فرزند عزیزتان با دست‌های ایشان پا به این دنیا بگذارد.

اگر دچار بیماری‌ خاصی شدید، احتمال این وجود دارد که آن مشکل در یکی از گرایش‌های متعدد زنان و زایمان (مانند ناباروری، سرطان و اختلالات کف لگن) قرار بگیرد. حتما دغدغه و نگرانی‌تان را با پزشک خود مطرح کنید تا در صورت نیاز شما را به متخصص دیگری معرفی نماید. به عنوان نمونه، برای درمان بی‌اختیاری ادرار می‌بایست به پزشکی مراجعه نمایید که در زمینه بیماری‌های لگن و جراحی ترمیمی‌ متخصص است.

متخصص زنان خوب کیست و برای شناخت متخصص زنان و زایمان خوب در کرج به چه نکاتی باید توجه کرد؟

متخصص زنان خوب کیست و برای شناخت متخصص زنان و زایمان خوب در کرج به چه نکاتی باید توجه کرد؟

در ابتدا بگوییم که پزشک اصلی‌ترین مرکز مراقبت شما است. یک پزشک خوب شخصاً مراقبت‌های شما را بر عهده خواهد داشت و شما در هر زمان می‌توانید با او ملاقات کنید و این امکان را دارید تا با او رابطه بسیار خوبی برقرار کنید، از او مشورت بگیرید و بهترین راه درمانی را برای خود آغاز نمایید. همچنین اگر قصد بارداری دارید، در کنارش این فرصت برای شما فراهم می‌شود که یک برنامه بارداری و زایمان عالی و دور از استرس را با هم تنظیم کنید. اگر بخواهیم از معیار هر فرد برای خوب بودن پزشک زنان بگوییم، اولویت‌های شخصی و تجارب فردی وی متفاوت است ولی از شاخص‌های اصلی بهترین متخصص زنان زایمان و نازایی می‌توان به موارد زیر اشاره نمود :

تخصص در کار:

یک پزشک باید در کار خود متخصص و خبره باشد. قطعا اولین چیزی که در زمان مراجعه به پزشک، به ذهن همه ما خطور می‌کند این است که او دارای تحصیلات کافی و لازم در زمینه مربوطه می‌باشد؟ آیا در حوزه‌هایی از قبیل مراقبت‌های بارداری، زایمان، نازایی و حتی یائسگی تخصص کافی را دارد؟ بنابراین مهم است بدانید که پزشکتان در کجا و چه مدت آموزش دیده و آیا ایشان بورد تخصصی دارند یا خیر. داشتن تحصیلات کافی و همچنین سپری کردن دوره‌های مشخص در زمینه درمان و انواع جراحی زیبایی و دریافت مدارک مورد نیاز به مراجعین کمک می‌کند تا با اطمینان خاطر بتوانند به او مراجعه نمایند. بنابراین فقط یک پزشک با شرایط فوق می‌تواند معاینه صحیح و تشخیص به موقع داشته باشد و راه درمانی درست را به شما ارائه نماید.

تذکر: از مراجعه به ماماهایی که فقط به صورت تجربی این رشته را آموخته‌اند پرهیز نمایید و سلامتی خود و فرزندتان را به خطر نیندازید. کافیست با سرچ متخصص زنان و زایمان در هر شهری که هستید، بهترین انتخاب را دریافت نمایید. (به عنوان مثال: بهترین متخصص زنان در کرج).

اخلاق خوب و مهارت ایجاد روابط موثر:

اخلاق حرفه‌ای جزئی از شخصیت یک پزشک متخصص زنان و زایمان می‌باشد. صلاحیت یک پزشک به تنهایی برای خوب بودن او کافی نمی‌باشد. اغلب ما ترجیح می‌دهیم تحت نظر و درمان پزشکان آموزش دیده‌ای باشیم که با دقت بالا و همچنین دلسوزانه به حرفهایمان گوش می‌دهد و رفتاری دوستانه و نیز محترمانه دارد. پزشک با برخوردار بودن از این خصلت می‌تواند اعتماد بیمارش را جلب نماید و به راحتی مشکلات سلامت او را در یابد و نسبت به علت درد و مسائل بیمار آگاه و دلایل ایجاد آن را ارزیابی و به صورت کامل به مراجعه کننده توضیح بدهد.

مهارت‌ها و دانش‌های مورد نیاز یک متخصص زنان و زایمان خوب:

در کنار تخصص و اخلاق کاری خیلی از موارد دیگر نیز حائز اهمیت است. این موارد به شما در انتخاب بهترین متخصص زنان و زایمان در کرج یاری خواهد رساند. نکات زیر از این موارد خواهند گفت:

 • حس همدلی و هم نوع‌ دوستی و علاقه زیاد در جهت کمک به افراد
 • بالا بودن تجربه کاری و درصد درمانهای وی
 • شناخت کافی بر علت بروز عارضه و آگاه سازی بیمار نسبت به بروز خطرات احتمالی
 • داشتن علم در حوزه پزشکی، فیزیولوژی و آناتومی
 • توانایی آرامش بخشیدن به مراجعه کنندگان
 • دارا بودن مهارت‌های مدیریت و نظارت بر کار کارکنان مخصوصا پرسنل اتاق عمل
 • به روز نگه داشتن اطلاعات پزشکی و افزایش مهارت خود
 • توانایی تحمل فشار کاری و استرس بالا
 • توانایی تصمیم گیری صحیح و سریع در شرایط بحرانی
 • توانایی کار طبق بالاترین استانداردهای حرفه ای دنیا

پیشنهاد می‌کنیم به عوامل زیر نیز در هنگام انتخاب متخصص زنان زایمان و نازایی خوب توجه نمایید:

 • جنسیت پزشک:آیا با پزشک زن راحت‌تر هستید یا پزشک مرد، یا این که برایتان فرقی ندارد.
 • موقعیت مطب: شما لازم دارید به دفعات به پزشکتان مراجعه کنید .بنابراین محل مطب بسیار مهم می‌باشد. آیا زمان زیادی لازم است تا به مطب برسید و آیا مسیر پرترافیکی دارد؟ آیا وسایل حمل و نقل عمومی‌در مسیرش وجود دارد؟ آیا پارکینگ اختصاصی دارد و یا یافتن محل پارک در آن اطراف وجود دارد؟ اینها تمام سوالاتی است که باید از خودتان بپرسید و با در نظر داشتن آنها بهترین موقعیت را انتخاب نمایید.
 • دیدگاه مشترک داشتن با پزشک: اگر هدف شما از مراجعه به پزشک زنان و زایمان، مواردی مثل جلوگیری از بارداری و یا درمان‌های جایگزین آن می‌باشد، بهتر است دیدگاه مشترکی داشته باشید تا پروسه درمان برای شما رضایت‌بخش گردد.

این نکته را فراموش نکنید که بسیار مهم است شما با متخصص زنان و زایمان خود راحت باشید و به او اعتماد کامل داشته باشید. پس خوب است به اندازه کافی وقت بگذارید و از دوستان خود مشورت بگیرید و با تحقیق بهترین پزشک متخصص زنان و زایمان را برای خود برگزینید.

زمان مراجعه به متخصص زنان

 

سوال اغلب زنان این است که درچه زمانی باید به متخصص زنان مراجعه نماییم؟ آیا کافیست به محض بروز مشکل به پزشک مراجعه شود؟ متاسفانه اکثر زنان بعد از آنکه به یک بیماری مبتلا شدند به پزشک مراجعه می‌نمایند. در حالی که این روش درست نیست. همان طور که می‌دانید خیلی از بیماری‌‌ها در ابتدا هیچ علامت از خود نشان نخواهد داد. بنابراین بهتر است که خانم‌ها و حتی دختران جوان هر ساله برای پکاپ و معاینات لازم به متخصص زنان و زایمان مراجعه کنند. بررسی همیشگی بدن و انجام معاینات سالانه به حفظ سلامت جسم، روح و سبک زندگی سالم کمک بسیاری زیادی خواهد کرد.

همچنین برای آشنایی با انواع مختلفی از زایمان‌های سزارین و مراحل آن نیز می‌توانید مقاله تمام مراحل انواع زایمان سزارین از وب سایت دکتر آزاده رضایی را مطالعه کنید.

معرفی متخصص زنان و زایمان در کرج و تهران

معرفی متخصص زنان و زایمان در کرج و تهران

دکتر آزاده رضایی (دارای بورد تخصصی از دانشگاه تهران و عضو انجمن علمی‌و تخصصی جراحان ایران)

دکتر رضایی (متخصص زنان و زایمان) در سال ۱۳۸۳ موفق به کسب درجه دکتری پزشکی عمومی‌شد و پس از گذراندن دوره‌های متعدد مرتبط با آن، با توجه به علاقه به طب زنان و زایمان و پذیرش از دانشگاه علوم پزشکی تهران با رتبه عالی رشته زنان و زایمان وارد این دانشگاه گردید و در سال ۱۳۹۰ موفق به اخذ مدرک دکتری متخصص زنان و زایمان و نازائی شد و در همان سال درجه بورد تخصصی خود را با بالاترین درجه علمی‌کسب نمودند.

تخصص و افتخارات ایشان:

 • دکتری متخصص زنان و زایمان
 • عضو انجمن جراحان ایران
 • دارای بورد تخصصی از دانشگاه تهران
 • عضو انجمن زنان و مامایی ایران

 

جهت دریافت وقت و یا دریافت مشاوره بارداری از مطب خانم دکتر آزاده رضایی می‌توانید با شماره‌های زیر در تماس باشید.

تلفن تماس مطب: ۰۲۱۴۴۰۳۴۰۱۳

این پست چه قدر مفید بوده؟

برای امتیاز روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز ۰ / ۵٫ تعداد رای: ۰

اولین نفری باشید که نظر می دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید