دکتر زنان خوب در صادقیه، معرفی دکتر آزاده رضایی بهترین متخصص زنان
25 آوریل
۰
(۰)

همین ابتدای مقاله می‌خواهیم سوالی از شما بانوان عزیز بپرسیم. آیا تا به حال شده به دکتری مراجعه نمایید و حس صمیمیت و احساس راحتی که با پزشک داشته‌اید، باعث شود مراجعات و معاینات بعدی را با اشتیاق بیشتر انجام داده باشید؟ از یک دکتر زنان و زایمان خوب انتظار می‌رود تا با صبر و حوصله به دغدغه‌ها و مشکلات شما گوش بدهد. سپس به تک تک سوالاتتان پاسخ دهد. در نهایت دانش و تجربه خود را در اختیار شما قرار دهد. برای نمونه اگر بیماری ۳۸ ساله‌ از انجام تست پاپ اسمیر می‌ترسد، دکتر زنان خوب در صادقیه می‌بایست مزایا و معایب و نحوه انجام این غربالگری را خوب و کامل توضیح بدهد.

اگر احساس می‌کنید که پزشک‌تان به صحبت‌های شما گوش نمی‌دهد و یا به میزان کافی وقت نمی‌گذارد، او نمی‌تواند درمانگر مناسبی برایتان باشد. شاید تحصیلات، مهارت و تخصص شما را در انتخاب بهترین متخصص زنان کمک کند ولی زمانی که در مطب حضور یابید و با پزشک تنها شوید، راحتی‌ و اعتماد کردن به ایشان بر هر چیز دیگری مقدم‌ می‌باشد.

معرفی شاخه پزشکی زنان

تمام بانوان در طول زندگی‌شان تحولات مختلف و متفاوتی را در بدن خود تجربه می‌کنند. یعنی با برخی بیماری‌ها و گاها آسیب‌هایی نیز روبرو می‌گردند. امراض مرتبط با ناحیه تناسلی بانوان، قاعدگی و مسائل مربوط به این دوره، بارداری و… از جمله این شرایطی هستند.

در گذشته به دلیل عدم آگاهی از این بیماری‌ها، ندانستن عوارض درمان نکردن هر نوع بیماری و یا حتی وجود شرم و حیا در بانوان باعث می‌شد که از مراجعه به یک متخصص زنان ممانعت کنند و به این دلیل به بیماری‌های سخت و پیچیده دچار می‌شدند و گاها جان خود را برای عدم درمان امراض از دست می‌دادند. به همین دلیل در رشته پزشکی شاخه ای به نام پزشکی زنان(Gynaecology)  تعریف گردید تا خانم‌های عزیز به راحتی بتوانند به متخصص زنان مراجعه نموده و بدون هیچ نگرانی به درمان بیماری و مسائل‌شان بپردازند. هر چند که در خیلی از کشورها مردان هم در این رشته فعال می‌باشند و به درمان بیماران می‌پردازند.

اهمیت دکتر زنان خوب در صادقیه

به راحتی و درستی می‌توان گفت که همه خانم‌ها از سن ۲۰ تا ۷۰ سالگی موظف هستند تا به صورت منظم سالی یک بار(حداقل) به پزشک زنان مراجعه نمایند. امروزه با زیاد شدن سرطان، نازایی، انواع بیماری‌های عفونی و مقاربتی که با عدم درمان، قابلیت ایجاد مشکلات بزرگتر را دارند، باید با مراجعه مرتب به دکتر زنان خوب از آنها پیشگیری نمایید. با انجام آزمایش و چکاپ‌های مورد نیاز از قبیل واکسنHPV ، پیشگیری از سرطان دهانه رحم و زگیل تناسلی در جهت سلامتی خودتان قدم بردارید.

همچنین تاکید می‌کنیم که اگر بانوان علائم غیر طبیعی را در ناحیه تناسلی خود مشاهده نمودند و سوزش و درد در این ناحیه داشتند، سریعا و در اولین فرصت به دکتر خود مراجعه نمایند. چون گاهی همین علامت‌ها می‌تواند بسیار خطرناک باشند و بر سلامت شما و باروری تاثیر منفی گذارد.

بیماری‌هایی که زنان با آن مواجه می‌گردند؟

همانطور که می‌دانید همه انسان‌ها در طول زندگی‌شان با بیماری‌های متعددی رو به رو می‌گردند. علاوه بر آن بیماری‌ها که تقریبا با آنها آشنایی داریم، زنان در دوره زندگی خود با بیماری‌های دیگری نیز مواجه می‌گردند که می‌توانند خطرناک هم ‌باشند و در صورت عدم رسیدگی و درمان، جبران ناپذیر نیز خواهد شد. اغلب بیماری‌هایی که ممکن است هر خانمی در طول زندگی‌اش حتی از دوران کودکی با آن مواجه شود به این صورت بیان می‌گردد:

 • ناهنجاری مادرزادی در دستگاه تناسلی
 • بیماری‌های خوش خیم و بدخیم دستگاه تناسلی (از قبیل: کیست‌های تخمدان، زخم واژن و موارد سرطانی و…)
 • سرطان دستگاه تناسلی
 • سرطان سینه و تومور مربوط به دوره حاملگی
 • اختلالات سیتولوژی
 • درد لگن و نیز نقص در کف لگن
 • درد آپاندیس
 • خونریزی غیر طبیعی رحمی
 • بیماری‌ دهانه رحم
 • حاملگی خارج از رحمی
 • اندومتریوز
 • فیبروئید رحمی‌
 • فیبروم رحمی و بیماری‌ التهابی رحم
 • عفونت‌ مراقبتی
 • بی اختیاری ادرار و نیز مدفوع
 • و … از مهمترین بیماری‌‌ها در حوزه خانم‌ها هستند.

یک متخصص زنان خوب در صادقیه تهران چه اقداماتی انجام می‌دهد؟

یک متخصص زنان خوب در صادقیه تهران چه اقداماتی انجام می‌دهد؟

همان گونه که می دانید بهترین متخصص زنان کار‌های مرتبط به زنان و بیماری زنان مثل نازایی، درمان بیماری‌های مختلف بانوان و همچنین ارائه راه‌های پیشگیری از مبتلا شدن به انواع بیماری‌ زنانه را انجام می دهد. ولی بهترین دکتر زنان در صادقیه، متخصصی می باشد که همه ‌مشاوره‌های مرتبط به زنان و زایمان را به صورت کامل و با به روزترین امکانات و تجهیزات ارائه نماید.

معرفی خدمات دکتر آزاده رضایی بهترین متخصص زنان

خدمات مختلف بهترین متخصص زنان در تهران شامل موراد زیر می باشد:

 • مشاوره قبل از بارداری
 • مراقبت های دوران بارداری
 • زایمان طبیعی و جراحی سزارین
 • انواع جراحی‌های زنان از قبیل: کولپورافی قدامی-خلفی، میومکتومی، سرکلاژ، هیسترکتومی، سیستکتومی، کورتاژ تشخیصی، کورتاژ تخلیه‌ای و توبکتومی
 • جراهی‌های زیبایی زنان: لابیاپلاستی و واژینوپلاستی
 • جوانسازی واژت با لیزر مونالیزاتاچ، درمان آنروفی و خشکی واژن، روشن سازی شپوست و وایتنینگ
 • برداشتن زگیل تناسلی و درمان عفونت‌ها
 • درمان‌های نازایی با دارو و مشاوره

۸ نکته طلایی در انتخاب دکتر زنان خوب در صادقیه

جز اولین معیارهای هر بیمار برای تایید خوب بودن یک پزشک زنان، تجربه فردی وی و یا اقوام و دوستان نزدیکش می باشد. معیار عمومی ‌که اغلب افراد برای پزشک زنان خوب، مدنظر قرار می‌دهند گوش دادن به نگرانی‌ها و دغدغه‌های بیمار است. یک پزشک خوب باید با دقت و دلسوزانه به صحبت‌های بیمار گوش بدهد و رفتاری دوستانه و در عین حال محترمانه با او داشته باشد.

در ادامه مطلب امروز قصد داریم تا فهرستی از ویژگی‌های یک متخصص زنان و زایمان خوب را برایتان قید کنیم تا پاسخی مناسب برای سوالات شما عزیزان در این زمینه گردد.

سطح تحصیلات و مهارت پزشک مورد نظر

یکی از ملاک‌های مهم جهت انتخاب پزشک زنان خوب این است که سطح تحصیلی و مدرک ایشان بالا و معتبر باشد. می‌توانید از خود بپرسید که آیا پزشک زنان مورد نظرتان، در دانشگاه معتبر آموزش دیده؟ و آیا در یک زمینه ویژه فلوشیپ کسب نموده است؟

انتخاب یک پزشک زنان و زایمان با بورد تخصصی می‌تواند خیلی اهمیت داشته باشد. چون نشان دهنده سطح مهارت، دانش و تجربه دکتر زنان در آن زمینه می‌باشد. جهت کسب اطلاعات مربوط به محل و مدرک تحصیلی، بیمارستان محل آموزش و همچنین سابقه حرفه‌ای دکتر مورد نظرتان، می‌توانید در اینترنت سرچ نمایید. حتی از خود دکتر جویا گردید. دکتر زنان خوب، شخصی می‌باشد که دسترسی به سابقه و تجربه کاری او به سادگی امکان‌پذیر باشد.

تخصص و تجربه

اصولا هر فردی در ابتدا برای بررسی و یا درمان یک بیماری خاص به متخصص زنان و زایمان مراجعه می‌کند. بهتر است بدانید که دکتر مدنظر شما در کدام یک از زمینه‌های زیر تجربه دارد:

همچنین بررسی نمایید که تعداد قابل توجهی از مراجعان او باید از خدمات، شیوه کار و راه‌های درمانی وی رضایت کامل داشته باشند.

جنسیت پزشک مدنظر

اینکه شما با یک پزشک خانم راحت‌تر باشید و یا با یک پزشک آقا، اهمیت بسیار زیادی در انتخاب پزشک زنان خوب در صادقیه وجود دارد. حس راحتی و در عین حال اعتماد یکی از معیارهای مهم در انتخاب پزشک خوب است. بنابراین اگر زمانی متخصص خود را انتخاب نمودید ولی بعد از مدت زمانی متوجه شدید که با ایشان راحت نیستید، حتماً دکتر خود را عوض نمایید.

دیدگاه مشترک

مساله‌ای تعیین‌کننده جهت انتخاب دکتر زنان داشتن دیدگاه مشترک با او است. مخصوصا مواقعی که هدف شما از مراجعه به پزشک زنان، جلوگیری از بارداری و انجام درمان‌ جایگزین برای آن می باشد، داشتن نظر و دید مشترک با پزشکتان اهمیت بسیاری در کسب رضایت شما و همسرتان خواهد داشت.

اعتبار و اعتماد

اساس انتخاب پزشک زنان اعتماد به وی می باشد خاطرتان باشد که قرار است شما و همسرتان خصوصی‌ترین مسائل و بیماری‌های خود را با دکتر زنان مطرح کنید و در میان بگذارید. پس، برای انتخاب پزشک خود بیشتر دقت کنید و حتی وسواس نیز به خرج بدهید و سعی کنید یک پزشک خوشنام و حرفه‌ای را انتخاب نمایید. بدین ترتیب می‌توانید بدون نگرانی از بیماری‌ و مشکلات جنسی خودتان با او صحبت کنید.

 بیمارستانی که پزشک زنان مورد نظرتان در آن مشغول می‌باشد

سعی کنید پزشکی را انتخاب نمایید که در مراکز معتبر فعالیت دارند زیرا این بیمارستان‌ها، درمانگاه‌ها و یا حتی مراکز بهداشت معتبر ضامن سلامتی شما و فرزند دلبندتان می‌باشند.

داشتن اخلاق خوب و حرفه‌ای بودن

دقت کنید که پزشکتان این خصلت را داشته باشد. خوب گوش دادن به مشکلات و علائم بیمار و پاسخ دادن به سوالات او با صبوری، از ویژگی بعدی یک پزشک زنان خوب است. اخلاق مناسب و داشتن حس مسئولیت‌پذیری پزشک، رضایت و آرامش بیمار را به همراه دارد. همچنین یک متخصص خوب باید بتواند بهترین راهکار را برای درمان بیماری انتخاب کند و تمام توصیه‌های مفید و لازم را به بیمارش ارائه ‌دهد.

نزدیک بودن مطب دکتر زنان و زایمان

مسافت و فاصله مطب تا منزل شما اهمیت زیادی دارد، مخصوصا اگر قرار است تعداد مراجعات شما به پزشک زیاد باشد و مثلا اگر قصد بارداری داشته باشید بهتر است که این سوالات را از خود بپرسید: آیا مسیر مطب سر راست می‌باشد؟ آیا مسیرش شلوغ و پر ترافیک است؟ آیا تاکسی یا ایستگاه‌ وسایل حمل و نقل عمومی ‌در اطرافش تعبیه شده است؟ آیا در ساختمان مطب یا خیابان‌های نزدیکش فضای پارکینگ وجود دارد؟ و در نهایت مسیر رفت و برگشت چه قدر طول می‌کشد؟

 

معرفی کوتاه خانم دکتر آزاده رضایی

معرفی کوتاه خانم دکتر آزاده رضایی

دکتر آزاده رضایی با دارا بودن این ویژگی‌ها به عنوان یک دکتر خوب زنان شناخته شده‌اند و دارای بورد تخصصی از دانشگاه تهران و نیز عضو انجمن علمی ‌و تخصصی جراحان کشور می‌باشند.

دکتر آزاده رضایی، جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی در سال ۱۳۸۳ موفق به کسب دکتری پزشکی عمومی‌ شدند و بعد از سپری نمودن دوره‌های متعدد مربوطه و با داشتن علاقه به طبابت در زمینه زنان و زایمان و پذیرش از دانشگاه علوم پزشکی تهران وارد این دانشگاه شدند. در سال ۱۳۹۰ موفق به اخذ مدرک دکتری متخصص زنان و زایمان و نازائی گردیده و درجه بورد تخصصی‌شان را با بالاترین درجه علمی‌ در همان سال کسب کردند.

 

جهت دریافت وقت مشاوره بارداری و یا ویزیت از خانم دکتر آزاده رضایی می‌توانید با شماره‌ زیر در تماس باشید.

تلفن تماس مطب: ۰۲۱۴۴۰۳۴۰۱۳

این پست چه قدر مفید بوده؟

برای امتیاز روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز ۰ / ۵٫ تعداد رای: ۰

اولین نفری باشید که نظر می دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید