دکتر زنان خوب در سعادت آباد کیست؟ و چه ویژگی‌هایی دارد؟
02 مه
۰
(۰)

بهترین متخصص زنان زایمان و نازایی کیست؟ آیا لازم است که برای هر گونه بیماری و مشاهده هر علائمی‌به پزشک زنان مراجعه کنیم؟ عواقب عدم درمان بیماری‌های زنانه چه می‌تواند باشد؟ یک پزشک زنان خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟ چطور متوجه شویم که تشخیص بیماری برای پزشکمان آسان است و او فرد با تجربه‌ای می‌باشد؟

تمام این سوالات می‌تواند بخش کوچکی از معضلات و مسائل یک خانم باشد. جهت دریافت پاسخ این سوالات و برای اینکه بدانید یک دکتر زنان خوب در سعادت آباد کیست با مقاله امروز همراه با باشید.

تمام بانوان به دلیل شرایط فیزیولوژیکی بدن‌شان، سبک زندگی و نیز حاملگی ممکن است به هر نوع بیماری زنانه‌ای دچار گردند. افراد جهت درمان آن‌ها باید به دکتر زنان خوب مراجعه نمایند. به دلیل اینکه در صورت عدم درمان به موقع، مسائل جدی‌تری نظیر نازایی برای آنان ایجاد می‌گردد. به همین خاطر لازم است تا سریعا در درمان بیماری‌های مزمن و با مشاهده علائم اقدام به درمان کنند. همان گونه که در اغلب زمینه‌های علمی، سرعت پیشرفت خیلی زیاد بوده، افزایش علم در حوزه رشته مامایی، زنان و زایمان و ناباروری در چندین سال اخیر همگام با دیگر علوم، بسیار چشمگیر و شگفت‌آور بوده است.

این امر مرهون سعی و انجام تحقیقات مدام محققین این رشته است. متاسفانه در این بین اشخاصی بسیاری هستند که در این زمینه غیرمتخصص می‌باشند. آنها از این شرایط و حتی اعتماد بیماران سوء استفاده می‌کنند. یعنی با تبلیغات پوچ و کاذب فقط قصد فریب اذهان عموم را خواهند داشت. متاسفانه که این افراد به خاطر نداشتن آگاهی و تجربه لازم و یا دانش کم علاوه بر اینکه نمی‌دانند چطور باید بیماریها را درمان نمایند، حتی گاهی با درمان اشتباه باعث شدت یافتن بیماری و بروز عوارض بدتر در بیمار نیز می‌شوند.

چطور بهترین دکتر زنان و زایمان را انتخاب نمایم؟

کمتر مکانی وجود دارد که به اندازه اتاق معاینه یک پزشک زنان و زایمان جنبه خصوصی و محرمانه را دارا باشد. اتاقی که در آن جزییات ناخوشایند و حتی پرسش‌هایی درباره رابطه جنسی و موجی از نگرانی و تنش از دل بیمار به دکتر منتقل می‌شود. واقعیت این می‌باشد که تمام این جزئیات جزئی از این تخصصی است. دانستن آنها نقش بسزایی در ارزیابی و افزایش سلامتی و رفاه بانوان خواهد داشت.

این پزشکان عزیز علاوه بر درمان بیماری‌های مربوط به زنان، مراجعین خود را جهت تشکیل خانواده، مشاوره و کمک به بارداری یا حتی گاهی به نحوه جلوگیری از بارداری، راهنمایی و همراهی می‌نمایند. در زمان مراجعه به دکتر زنان باید انتظار معاینه خصوصی‌ترین قسمت از بدن خود را داشته باشید. پس بهتر است به متخصصینی مراجعه نمایید که کاملاً با وی احساس راحتی دارید. یعنی او معتمد شماست.

 

متخصص زنان و زایمان پزشکی است که دوره‌های تخصصی مختلفی را در زمینه انواع بیماری‌های زنان، زایمان و درمان اختلالات را سپری کرده است و به آناتومی‌بدن یک خانم کاملا شناخت دارد و توانایی درمان مشکلات و هر نوع بیماری مرتبط به زنان را دارد. اغلب زنان حداقل یک یا دو مورد از بیماری‌های زنان را تجربه کرده‌اند و خیلی وقت‌ها از مطرح کردن آن‌ها شرمسار شدند. پرسش اکثر خانم‌های جامعه ما این است که پطور به یک دکتر زنان اعتماد کنیم و چگونه می‌توانیم یک متخصص زنان و زایمان خوب را انتخاب نماییم؟ همانطور که گفته شد متخصص زنان و زایمان نقش پر رنگی در تشخیص و سپس درمان بیماری شخص دارد. در صورتی که بیمار نتواند یک دکتر زنان و زایمان خوب را بیابد به طبع آن مشکلات بیشتر و پیچیده‌تری را تجربه خواهد نمود.

توصیه‌های مفید برای انتخاب دکتر زنان خوب در سعادت آباد

توصیه‌های مفید برای انتخاب دکتر زنان خوب در سعادت آباد

همه متخصصین زنان، زایمان و نازایی غربالگری بیماری‌های گوناگون را انجام می‌دهند. یک متخصص زنان و زایمان، دکتر و یا جراحی می‌باشد که در زمینه انواع بیماری‌‌های مربوط به دستگاه تناسلی و سلامت عمومی‌بانوان تخصص دارند. همه نوع بیماری‌ رحم، لوله‌های فالوپ، تخمدان، فرج و دهانه رحم توسط متخصصین زنان و زایمان معاینه و درمان می‌گردد.

تا اینجا از اهمیت انتخاب یک متخصص و دکتر زنان خوب آگاه شده‌اید. حال قصد داریم معیارهای انتخاب این افراد را برایتان بازگو کنیم. در زیر به چند مورد اصلی و کلی اشاره خواهیم کرد:

سطح سواد و تحصیلات و صلاحیت دکتر زنان مورد نظر

بورد تخصصی جز مهم‌ترین معیار برای انتخاب بهترین دکتر زنان می‌باشد، زیرا نشان دهنده برخورداری دکتر از مهارت‌ها، دانش و تجربه لازم بوده و نیز مطمئن می‌شوید که خطای پزشکی در پرونده دکتر مورد نظرتان وجود ندارد. شما می‌توانید تمام اطلاعات در مورد دانشکده و مدارک تحصیلی، بیمارستان محل آموزش و نیز سابقه پزشک فوق را در اینترنت سرچ نمایید.

اعتبار و حسن شهرت

همه ما می‌دانیم که قرار است خصوصی‌ترین مسائل و وقایع زندگی خود را (مانند مشکلات جنسی و هر نوع بیماری) در صورت نیاز با پزشک‌مان در میان بگذاریم، بنابراین کمی‌سختگیر باشید. شما می‌توانید برای یافتن یک پزشک خوشنام به سایت بیمارستانهای گوناگون سر بزنید و به نتیجه‌گیری خوبی برسید.

آشنایی با تکنیک‌های به روز دنیای تخصص زنان

یک متخصص زنان، زایمان فردی است که تخصص ویژه در بارداری، زایمان، نازایی و اختلالات سیستم باروری و… دارد. متخصص زنان خوب باید تخصص‌ در زمینه انواع مراقبت‌های پیشگیرانه و قبل از زایمان، تشخیص بیماری منتقله از راه جنسی، برنامه ریزی خانواده و غیره را داشته باشد. وی باید مهارت و دانش خود را با توجه به علم روز دنیا به روز نماید و از جدیدترین متدها برای تشخیص و درمان بیماری مراجعه کنندگان خود بهره گیرد.

مشورت با دوستان و اقوام

حتماً جهت یافتن و انتخاب دکتر زنان و زایمان خوب با دوستان و خویشاوندان‌تان مشورت نمایید. شاید آنها پزشک معتبری را بشناسند و او را به شما معرفی نمایند. حتی ممکن است پیش بیاید که یکی از دوستان و اطرافیان، متخصص زنان و زایمان باشد.

صمیمیت، رازداری و توانایی برقراری ارتباط موثر

بیمار باید بتواند به پزشک اعتماد کند و حس راحتی با وی داشته باشد تا به صورت کامل مشکلات شخصی خود در مورد بیماری‌اش مطرح نماید. یک متخصص متعهد است تا به تمام سوالات و ابهامات بیمار درست و شفاف پاسخ بدهد. یکی دیگر از خصلت‌های پزشک خوب داشتن صبر در معاینات و ویزیت‌ها می‌باشد.

دسترسی آسان

مورد آخری که لازم است بدانید دسترسی راحت به مطب پزشک انتخابی‌تان است. بهتر است که مطب نزدیک به محل سکونت یا محل کار‌ شما باشد. این نکته را به یاد بسپارید که در دوران حاملگی باید بارها به دکتر زنان خود مراجعه نمایید. به همان اندازه که خوش‌نامی‌دکتر شما حائز اهمیت می‌باشد، در دسترس بودن وی هم اهمیت خواهد داشت. دکتر زنان و زایمان خوب باید بتواند به تماس‌ اضطراری شما جواب بدهد و در زمان احتیاج کنارتان باشد.

زمان مراجعه به دکتر زنان خوب چه وقت است؟

زمان مراجعه به دکتر زنان خوب چه وقت است؟

تفکر اغلب افراد جامعه این می‌باشد که حتما باید یک بیماری رخ بدهد تا ما به پزشک مربوطه مراجعه نمایید. تفکر بدتر در حوزه بانوان این است که فقط یک خانم متاهل به متخصص زنان احتیاج خواهد داشت و همین باور غلط در گذشته سبب ازدیاد بیماری و گاها نازایی در دختران مجرد پس از تاهل آنان می‌گشت.

 

خانم‌ها از وقتی که به بلوغ می‌رسند و یا از زمانی که فعالیت جنسی خود آغاز می‌کنند تا سن ۷۰ سالگی، باید سالانه به پزشک زنان مراجعه نمایند و معایناتی نظیر:

  • معاینه و ارزیابی
  • ایمن سازی بدن طبق سن و عوامل خطرساز
  • انجام دوره‌ای تست پاپ اسمیر
  • آزمایش خون
  • تزریق واکسن HPV و … را انجام بدهند.

ویزیت خانم‌ها برای متخصصان زنان و زایمان امری عادی و کاری می‌باشد، بنابراین بانوان نباید در چکاپ سالیانه‌شان دچار تردید و یا حتی دچار شرم و حجب از ویزیت گردند و این معضل باعث شود تا قید ویزیت شدن را بزنند!

قدم اول برای حفظ سلامتی یک خانم، همیشه گوش به زنگ بودن است و وی باید بدن خود را ارزیابی نماید و با مشاهده هر علامت غیر طبیعی (مانند بهم ریختن نظم پریودی٬ بوی بد و یا رنگ غیرطبیعی ترشحات، درد در ناحیه لگنی، درد، خارش و یا سوزش در ناحیه تناسلی، رویت جوش و زگیل تناسلی٬ درد در سینه و..) به پزشک متخصص خود مراجعه نماید و بدون نگرانی و خجالت مسائل خود را با او در میان بگذارد تا از بروز بیماری و سرطان ممانعت نماید.

در معاینات پزشکی زنان چه اقداماتی انجام می‌گردد؟

تشکیل پرونده پزشکی

دکتر در دیدار اول از شما پرسش‌هایی کلی در مورد وضعیت عمومی، در رابطه با سوابق بیماری، در مورد نوشیدن الکل، مصرف داروها و… خواهد پرسید.

ثبت علائم حیاتی زنان

سن، قد، وزن و فشار خون ثبت می‌گردد.

معاینه سینه زنان

دکتر با انگشتان دست، هر دو پستان را از نظر ظاهری و یا برجستگی خاص بررسی می‌نماید. تا در صورت یافتن توده غیر طبیعی، ترشح در نوک سینه و یا مشاهده تغییراتی در بافت پوست سینه، آن را مورد ارزیابی بیشتری قرار خواهد داد.

معاینه لگنی

پزشک با معاینات لازم وضعیت رحم٬ لوله‌های فالوپ و تخمدان‌های بیمار را مورد بررسی قرار می‌دهد.
همچنین ابزاری به نام اسپکولوم را به نرمی‌وارد واژن نموده و دهانه رحم را باز کرده و مورد بررسی و معاینه قرار می‌دهد.

تست پاپ اسمیر

در این تست دکتر مربوطه قسمت کوچکی از سلول دهانه رحم را نمونه برداری می‌نماید و آن را جهت آزمایش به آزمایشگاه پاتوبیولوژی ارسال می‌کند.

تست بیماری مقاربتی

این تست به صورت آزمایش خون و یا نمونه برداری از واژن و ارسال به آزمایشگاه می‌باشد.

 

با توضیحات ذکر شده در مقاله امروز و در مجموع باید یادآور شویم که زنان عزیز کشورمان باید از دوران کودکی با دستگاه تناسلی و ادراری خودشان آشنا گردند و مراقبت و رسیدگی لازم به آن را کاملا یاد بگیرند. جهت مراجعه به پزشک زنان هیچ‌گاه دچار تردید نشوید و حتی اگر علائمی از بیماری در بدن خود مشاهده نکرده‌اید، بهتر است برای چکاپ سالانه به یک دکتر زنان خوب در سعادت آباد مراجعه نمایید و به بدن خود عشق بورزید.

 

جهت دریافت وقت مشاوره و ویزیت از خانم دکتر آزاده رضایی با شماره زیر در تماس باشید:

شماره تماس مطب:

۰۳۱۳۲۲۶۱۴۱۹

این پست چه قدر مفید بوده؟

برای امتیاز روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز ۰ / ۵٫ تعداد رای: ۰

اولین نفری باشید که نظر می دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید