متخصص زنان خوب در مشهد کیست و چگونه از دکتر رضایی آنلاین مشاوره بگیرم؟
16 آوریل
۰
(۰)

متخصص زنان خوب کیست

متخصص زنان و زایمان پزشکی می‌باشد که به ارزیابی و درمان مشکلات و انواع بیماری مرتبط به بانوان و دستگاه تناسلی وی می‌پردازد. همچنین یک متخصص زنان خوب در زمینه زایمان و مسائل مرتبط به آن  آموزش‌های لازم را دیده و می‌تواند خانم باردار را در پروسه بارداری و زایمان یاری و راهنمایی نماید.

اولین مراجعه به پزشک زنان چه زمانی است؟

بسیاری از زنان و دختران بعد از دیدن نشانه‌ بیماری، به پزشک مراجعه می‌نمایند. ولی این زمان بهترین انتخاب جهت اولین مراجعه به دکتر زنان نمی‌باشد. اولین مراجعه شما به متخصص زنان نباید فقط در مواقع بیماری، قبل از ازدواج و در بارداری اتفاق افتد. مراجعه به یک پزشک زنان و زایمان می‌بایست به صورت دوره‌ای صورت گیرد.

پزشکان زنان همواره بر ارزیابی دوره ‌ای تاکید می‌کنند، ولی بسیاری از بانوان مخصوصا افراد مجرد، مراجعه به متخصص زنان و زایمان را مهم نمی‌شمارند. در حالی که با مراجعه به موقع به دکتر زنان کمک خواهد شد که حتی اگر نشانه بیماری را در خود ندیده‌اید، با انجام چکاپ و آزمایش‌های دوره‌ای مطمئن شوید که در سلامتی کامل هستید. اگر هم بیماری شما در مرحله ابتدایی بود سریعا و به راحتی (حتی با تجویز دارو) رفع گردد.

پزشک زنان و زایمان خود را عوض نمایید!

این نکته را باید بدانید که ممکن است همه متخصصان زنان، زایمان و نازایی مناسب شما نباشند. گاها پیش آمده که دو پزشک راه‌‌حل یکسانی را در مورد تشخیص و حتی درمان به شما ارائه نکنند. در این شرایط خوب است که نظر متخصص زنان، زایمان و نازایی دیگری را هم جویا شوید. اگر در مورد یافتن و انتخاب متخصص زنان خوب در مشهد سوال و یا تردید دارید و نمی‌دانید که بهترین دکتر زنان و زایمان را پیدا کرده‌اید یا نه، مطالب زیر را با دقت مطالعه نمایید. با این معیارها متخصص زنان و زایمان خود را انتخاب نمایید.

 

چطور متوجه شویم متخصص زنان خوب در مشهد کیست

یافتن و انتخاب پزشک زنان خوب در مشهد غالبا فرایندی گیج کننده و دشوار است. در صورتی که نباید این گونه باشد.

دریافت راهنمایی از پزشک عمومی‌، پزشک خانوادگی و یا از آشنایان

جای غرق گشتن در اینترنت و بررسی تمام برنامه‌های مختلف در مورد متخصصین زنان و زایمان، پیشنهاد می‌کنیم از همان روش سنتی اعتماد به نظر پزشکان آشنا و یا خویشاوندان استفاده کنید. پزشکان عمومی‌و یا پزشکان خانوادگی که کاملا با ویژگی شخصیتی شما و مسائل و تاریخچه بیماری‌تان آگاه هستند، می‌توانند در پیدا نمودن بهترین متخصص زنان، به شما یاری رسانند.

درخواست و نیاز خود را مشخص نمایید

اگر قصد انجام معاینات سالانه از جمله غربالگری سرطان، معاینه پستان، معاینه اندام‌های داخلی و لگن، تست پاپ اسمیر و… را دارید، متخصص زنان می‌توانند در این امور به شما کمک کنند. ولی اگر در چند سال آینده می‌خواهید باردار گردید، بهتر است که به متخصص زنان، زایمان ـ مامایی رجوع نمایید. او میتواند سال‌های سال در کنار شما باشد و بتوانید از توصیه‌های تخصصی او بهر‌مند شوید. در مجموع ایده‌آل می‌باشد که پزشک شما در حوزه‌های زنان، زایمان، نازایی و نیز مامایی تخصص داشته باشد. بدین ترتیب دیگر نیاز نیست جهت زایمان دنبال متخصص مامایی خوب هم بگردید.

مکالمه موثر و برقراری ارتباط خوب بین بیمار و پزشک

مکالمه موثر و برقراری ارتباط خوب بین بیمار و پزشک

برقراری ارتباط موثر با دکتر، معیار مهمی‌می‌باشد. شما باید بتوانید به راحتی با پزشک خود ارتباط برقرار نمایید. سپس مسائل و مشکلات خود را با او در میان بگذارید. داشتن رفتار دلسوزانه و نیز محترمانه برای هر پزشک مخصوصا پزشک زنان اهمیت مضاعفی دارد. زیرا قرار است شما از رابطه جنسی، مشکلات بارداری، بیماری‌های خود و… با او صحبت کنید. یادتان باشد که یک پزشک زنان خوب با شما به راحتی وارد گفتگو می‌شود. ثابت شده است پزشکانی که در اوج همدردی به صحبت و مشکلات شما گوش ‌دهند، غالبا در عمل نیز موفق‌تر هستند.

برخورداری از ارزش‌های مشابه

مطمئن گردید که ارزش‌های شما و دکترتان یکسان می‌باشد. برای نمونه اگر هدف شما و همسرتان از مراجعه به متخصص زنان و زایمان جلوگیری از بارداری باشد، ممکن است متوجه شوید که متخصص مربوطه هیچ اعتقادی به کنترل جمعیت ناشته و موافق روش‌های پیشگیری از بارداری نیست، این نشانه را جدی گرفته و به یک متخصص دیگر مراجعه نمایید.

مدارک و گواهی‌نامه‌های متخصص مورد نظر

بررسی اعتبار، مدرک‌ها و گواهی‌نامه‌های دکتر معالج خود را از یاد نبرید. جهت بررسی و تحقیق در مورد اعتبار و مدارک و… متخصص مورد نظرتان می‌توانید در اینترنت سرچ نمایید. همچنین ارزیابی خود را در بیمارستانهای محل فعالیت و یا حتی مراجعان قدیمی‌ انجام دهید.

مهارت و صلاحیت

داشتن بورد تخصصی می‌تواند معیار مهمی‌در انتخاب بهترین پزشک باشد، زیرا نشان دهنده برخورداری آن پزشک از مهارت‌ها، علم و آموزش لازم بوده و همچنین از این طریق می‌توان متوجه شد که خطای پزشکی و خطای رفتاری در پرونده دکتر موردنظر وجود ندارد.

فعالیت در مراکز و بیمارستان‌های شناخته شده و بزرگ

یکی از راه‌های پیدا کردن متخصصین خوب، بیمارستانها و مراکزی می‌باشد که در آن فعالیت دارند. هر چه بیمارستان اعتبار بیشتری داشته باشد به این معنی است که افراد بیشتری برای درمان به آنجا مراجعه می‌نمایند. همانطور که می‌دانید بیمار بیشتر، تجربه کاری بیشتر را به همراه دارد.

نزدیکی مطب به محل سکونت

همیشه سعی کنید که مطب دکترتان به محل سکونت‌ شما نزدیک باشد و یا آن که برای رفت و آمد به آنجا نیاز به طی کردن مسیر طولانی، پر ترافیک و شلوغ نباشید. یادتان نرود که در دوران حاملگی قرار است بارها و بارها به پزشکتان مراجعه نمایید و بهتر است که او در دسترس و نزدیک شما باشد و حتی الامکان به صورت تلفنی و یا با مشاوره آنلاین هم پاسخگوی شما در مواقع اورژانسی باشد.

مشاوره آنلاین پزشکی چیست

همه ما نیاز داریم تا یک متخصص زنان خوب و معتمد همیشه کنارمان باشد و هر لحظه که نیاز شد بتوانیم با او گفتگو کنیم و با دریافت مشاوره از ایشان، سریعتر فکری برای حل مشکل و یا بیماری‌مان نماییم. در چند سال اخیر و با پیشرفت تکنولوژی و استفاده بیشتر از گوشی‌های هوشمند و اینترنت، حوزه پزشکی نیز پر رنگتر از قبل در این بستر خدمت‌رسانی نمود. قطعا اصطلاح” مشاوره پزشکی آنلاین” به گوش اغلب شما رسیده است.

همان گونه که بیان شد استفاده از اینترنت ابعاد مختلفی داشته و بسیاری از آن برای رفاه حال بشر و با در نظر گرفتن سبک زندگی امروز طراحی شده است. سکونت در شهر پر از ترافیک، مشغله زیاد، عدم دسترسی آسان به پزشکان حاذق، شرایط دشوار سفرهای برون شهری و… باعث شد تا با تلفیق کردن دو حوزه پرکاربرد پزشکی و اینترنت، سبک نویی از انجام ویزیت و دریافت مشاوره با نام “مشاوره آنلاین پزشکی” ابداع گردد.

در این نوع مشاوره شما بدون نیاز به صرف هزینه و زمان خاصی جهت رسیدن به مطب و نیز در انتظار دریافت نوبت نشستن می‌توانید به آسانی، مشکل و بیماری خود را به صورت آنلاین با دکتر مورد نظرتان در میان بگذارید و از او مشاوره بگیرید. مشاوره‌ها می‌تواند به شکل ارتباط تصویری، تلفنی و حتی در صورت نیاز به صورت مراجعه حضوری باشد. در مشاوره آنلاین، در صورت احتیاج به ویزیت حضوری، پزشک، یا شما را به دکتر دیگری ارجاع خواهد داد و یا نوبت ویزیت حضوری برای مراجعه به مطب خودش به شما می‌دهد.

چه کسانی به مشاوره آنلاین احتیاج دارند

 

گاهی پیش می‌آید که امکان دسترسی به یک متخصص با تجربه برای افراد مهیا نمی‌باشد. یا ممکن است مطب دکتر از لحاظ منطقه‌ای و مسافتی بسیار از بیمار دور باشد و یا بیمار خانمی‌باشد که دوران حاملگی خود را می‌گذراند. شاید هم تازه فارغ شده باشد که در این مواقع امکان خارج شدن از منزل به سختی برایش فراهم می‌گردد. سالمندان، معلولان، افراد افسرده و یا اشخاصی توان مالی یا امکان صرف زمان کافی برای حل مشکلات پزشکی و بهداشتی خودشان ندارند، می‌توانند به آسانی از این خدمات آنلاین بهره‌مند گردند.

همانطور که می‌دانید یکی از مواردی که الزام استفاده از خدمات مشاوره آنلاین را بیشتر از گذشته به رخ کشیده، شیوع ویروس کرونا و قرنطینه است. در این روزها هر چه کمتر در مراکز شلوغی مانند درمانگاه‌ها و مطب‌ها باشید به نفع خودتان و دیگران می‌باشد. این نگرانی و احسای مسئولیت شما باعث می‌شود که بیش از بقیه اهمیت دریافت مشاوره آنلاین و غیر حضوری را درک نمایید.

چگونه از دکتر رضایی آنلاین مشاوره بگیرم؟

کافیست وارد سایت https://nobat.ir شوید و سپس نام دکتر آزاده رضایی را جستجو نمایید. سپس وارد پنل ایشان می‌شوید و از این طریق می‌توانید درخواست نوبت اینترنتی نمایید.

چگونه از دکتر رضایی آنلاین مشاوره بگیرم؟

اغلب ما با دیدن علائم یک بیماری در خود یا اطرافیانمان، شروع به جستجو در اینترنت می‌کنیم تا اطلاعاتی را در آن خصوص کسب کنیم. ولی اکثر سایت‌ها راجع به مسائل پزشکی خیلی کلی و بدون جزئیات صحبت می‌نمایند. قطعا شما برای تشخیص صحیح و دقیق آن بیماری احتمالی، نیاز به مشاوره و ویزیت شدن توسط یک متخصص دارید. خدمات مشاوره آنلاین به شما کمک می‌نماید تا بدون هیچ محدودیتی از منزل با یک متخصص صحبت کنید.

نتیجه‌گیری در مورد انتخاب متخصص زنان خوب در مشهد

به صورت کلی و خوشبختانه، متخصصین زنان، زایمان خوب زیادی در ایران در حال فعالیت می‌باشند. هر کدام از آنها متد و مهارت مخصوص خودشان را در تشخیص، مسیر درمان و یا تعامل با بیماران دارا هستند. در مطلب امروز با خصوصیات یک پزشک زنان خوب و اصلی‌ترین فاکتورها جهت انتخاب دکتر زنان آشنا گشتید. با توجه به نکات ذکر شده، شما باید از میان آن معیارها، بهترین متخصص زنان و زایمان در مشهد را که با اکثر شرایطتان منطبق می‌باشد انتخاب نمایید. خاطرتان باشد که سطح تحصیلی، تجربه و تخصص دامنه جستجوی شما را کوچکتر می‌نماید. ولی هنگامی‌که در مطب پزشک حضور پیدا کردید و با ایشان تنها شدید، راحتی‌ و آرامش شما بر هر چیز دیگری مقدم می‌باشد.

جهت دریافت وقت و یا دریافت مشاوره بارداری از مطب خانم دکتر آزاده رضایی می‌توانید با شماره‌های زیر در تماس باشید.

تلفن تماس مطب: ۰۲۱۴۴۰۳۴۰۱۳

این پست چه قدر مفید بوده؟

برای امتیاز روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز ۰ / ۵٫ تعداد رای: ۰

اولین نفری باشید که نظر می دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید