هزینه سزارین در بیمارستان تهرانپارس 99 چه قدر است؟ و مشاوره متخصص زنان
09 آوریل
۰
(۰)

اگر به دنبال زایمانی با خاطرات شیرین و خوب و همچنین کاهش هزینه‌های سزارین هستید، اگر انتخاب بیمارستان خوب برای زایمان سزارین برایتان مهم است، به شما بیمارستان تهرانپارس را پیشنهاد می‌کنیم. جهت کسب اطلاعات بیشتر برای میزان هزینه سزارین در بیمارستان تهرانپارس، توصیه می‌کنیم که مطلب امروز را با دقت بخوانید. خانم‌های عزیزی که پزشک متخصص آنان خانم دکتر آزاده رضایی، جراح و متخصص زنان و زایمان می‌باشد، می‌توانند در این بیمارستان زایمان نمایند.

فاکتورهای انتخاب یک بیمارستان خوب برای زایمان

اگر قصد دارید باردار شوید و یا حتی در دوران حاملگی به سر می‌برید بهتر است در ابتدای امر و قبل از نزدیک شدن به زمان زایمان، بیمارستان خود را انتخاب نمایید تا خیالتان راحت باشد و استرس و نگرانی مضاعفی را در این دوران حساس تجربه نکنید. جهت انتخاب یک بیمارستان خوب و مناسب برای زایمان به نکات زیر توجه کنید و در تصمیم گیری خود آنها را در نظر داشته باشید:

نوع زایمان

تصمیم به انجام یکی از انواع زایمان‌های طبیعی، سزارین، زایمان در آب و… با مشورت پزشک متخصص زنان صورت می‌پذیرد. گرچه شما می‌توانید نوع زایمان و درخواست خود را به پزشکتان اعلام کنید ولی بهتر است که پزشک با توجه به شرایط و فیزیک بدن شما، وضعیت جنین و با توجه به برنامه مراقبتی بارداری که زیر نظر وی انجام می‌دادید، نوع زایمان را تعیین کند. با توجه به این موضوعات باید در زمان انتخاب بیمارستان برای زایمان مطمئن گردید که زایمان به شیوه‌ی که می‌خواهید در آن بیمارستانها انجام می‌گردد.

انتخاب پزشک زنان و زایمان

اگر شما بیمارستان خاصی را برای انجام زایمان سزاری مدنظر دارید، حتما در زمان انتخاب پزشک، جهت برنامه‌های مراقبتی بارداری خود، مطمئن گردید که دکتر شما در آن بیمارستان فعالیت دارند و زایمان شما را می‌تواند انجام بدهد.

فاصله از محل زندگی

بهتر است بیمارستان و یا حتی مطب پزشک شما به محل زندگی شما نزدیک باشد و لازم نباشد تا مسافت و زمان زیادی را برای رسیدن به آنجا صرف کنید. با آغاز شدن فاز فعال زایمان می‌بایست به بیمارستان منتقل گردید. در چنین وضعیتی تحمل مسافت طولانی و مخصوصا ماندن در ترافیک بسیار زیاد برای مادر باردار سخت و آزاردهنده می‌باشد.

امکانات و تجهیزات بیمارستان

هر نوع زایمانی امکانات و شرایط خاص خود را می‌طلبد. شاید جهت انجام نوعی از زایمان، امکانات خاصی نظیر وان و جکوزی نیاز باشد. پس یکی دیگر از اقدامات شما قبل از انتخاب نهایی بیمارستان، بررسی سطح امکانات بیمارستان مربوطه است. خیلی از بانوان عزیز تمایل دارند که در زمان زایمان همسرتان کنارشان بماند. همانطور که می‌دانید در تمام بیمارستان‌ها این مجوزی وجود ندارد. پس شما باید قبل از زایمان مطمئن گردید که در بیمارستانی که زایمان خواهید کرد، همسرتان اجازه ورود به اتاق عمل و حضور در کنار شما را دارد یا خیر.

هزینه سزارین در بیمارستان تهرانپارس ۹۹ چه قدر است؟

هزینه زایمان سزارین در بیمارستان تهرانپارس در سال 99

ابتدا کمی از تاریخچه بیمارستان برای شما عزیزان بگوییم و سپس در رابطه با هزینه‌های سزارین تووضیحاتی ارائه نماییم. بیمارستان تهرانپارس در سال ۱۳۷۴ با هدف ارائه خدمات تخصصی وفوق تخصصی بهداشتی درمانی افتتاح و کارش را با چند رشته تخصصی از جمله جراحی عمومی، زنان و زایمان و داخلی آغاز کرد. هم اکنون این بیمارستان یک بیمارستان فوق تخصصی مجهز به امکانات و تجهیزات پیشرفته است. این بیمارستان با بهره‌مندی از پزشکان مجرب و متعهد دارای بخش‌های بستری عمومی و تخصصی می‌باشد. هر کدام از بخش‌ها شامل اتاق تک تخته، دو تخته و سه تخته است. در همه اتاق‌ها امکانات رفاهی از قبیل تلویزیون، تلفن، یخچال، کمد و یز تخت همراه تعبیه شده است.

کاملا واضح می‌باشد که هزینه زایمان سزارین و هر جراحی دیگری در بیمارستان‌ خصوصی نسبت به بیمارستان‌ دولتی بیشتر است. در هر بیمارستانی حتی دولتی، تعرفه‌ها با توجه به خدمات و امکانات قابل ارائه متفاوت می‌گردد. دستمزد جراح هم بر این هزینه اضافه خواهد شد. این نکته را بدانید که سقف مشخصی برای دستمزد پزشک تعیین نشده است.

عامل‌های دیگری در افزایش و یا کاهش هزینه‌ سزارین در بیمارستان تهرانپارس ۹۹ موثر بوده است، از قبیل:

 • مدت بستری مادر و یا مادر و کودک در بیمارستان
 • زایمان دو قلویی و یا چند قلوزایی
 • داشتن مامای همراه
 • استفاده از دستگاهNICU برای نوزاد
 • نوع اتاق (خصوصی یا با تخت کمتر)
 • و…

در نتیجه:

بنابراین هزینه نهایی زایمان به عوامل فوق بستگی داشته و باید جهت دریافت خدمات ویژه مانند اتاق خصوصی، خدمات فیلمبرداری (در صورت داشتن) و… بررسی‌های لازم قبل از زایمان انجام شود. اما در کل و به طور کلی می‌توان به این شکل بیان کرد:

 • مجموع تقریبی هزینه زایمان طبیعی: در حدود بین ۴٫۵ تا ۵ میلیون تومان
 • مجموع تقریبی هزینه سزارین: در حدود بین ۵٫۵ تا ۶٫۵ میلیون تومان

در این قسمت از مقاله قصد داریم در رابطه با اهمیت انتخاب پزشک زنان خوب و ارتباط آن با کیفیت زایمان شما، توضیحاتی را ارائه نماییم.

اهمیت دریافت مشاوره متخصص زنان

همانطور که می‌دانید پزشک فعال در حوزه زنان و زایمان، توانایی‌های لازم جهت تشخیص و درمان بیماری‌های مربوط به موارد زیر را دارد:

 • دستگاه تناسلی
 • زایمان‌های طبیعی
 • زایمان‌های سزارین
 • نازایی
 • انجام جراحی‌های مرتبط به سلامت خانم‌ها
 • درمان بیماری‌ها
 • تشخیص عفونت

یکی از اصلی‌ترین اقداماتی که باید انجام داد، ایجاد آگاهی درباره اهمیت نیازهای مراقبتی زنان است. تا با بالا بردن دانش و اطلاعات خانم‌ها، ریسک ابتلا به انواع بیماری‌ها در این حوزه را کم کرد.

حال  می‌خواهیم به یک مورد از باورهای اشتباه اکثر مردم اشاره کنیم. همانطور که می‌دانید امروزه سرطان، بیماری‌های عفونی و مقاربتی و نیز امراضی مثل سندروم تخمدان پلی‌کیستیک، اختلالات قاعدگی، انواع کیست‌ و… در خانم‌ها و نیز در دختران در سنین پایین شیوع داشته و همه بانوان موظفند که به صورت منظم به پزشک زنان مراجعه کنند. اغلب خانم‌ها بر این عقیده و باور هستند که فقط زنان متاهل و پس از برقراری اولین رابطه جنسی نیاز دارند تا به پزشک زنان مراجعه نمایند و درمان و یا پیشگیری مورد نیاز را انجام بدهند، ولی حقیقت این است که این تفکر غلط است.

همه بانوان باید از زمان کودکی تحت نظر پزشک باشند. در مجموع بانوان باید به صورت سالانه به مرکز بهداشت، مطب و یا بیمارستان‌هایی که متخصصین زنان و زایمان در آنجا فعالیت می‌نمایند مراجعه نموده و معاینه گردند. در کنار معاینه، پزشک شیوه‌های نوینی در رابطه با سبک زندگی و مراقبت‌های بهداشتی را معرفی می‌کند. پس از معاینه نیز اگر مورد مشکوکی وجود داشت انجام آزمایش‌های بیشتر را تجویز می‌کند.

مراجعه به متخصص زنان در دوره بارداری

مراجعه به متخصص زنان در دوره بارداری و زایمان

دوران بارداری دوران حساسی برای مادر عزیز است. درنتیجه باید مراقبت‌های خاصی را چه روحی، جسمی و چه تغذیه‌ی در نظر بگیرند. به دلیل تغییرات سطح برخی هورمون‌ها در بدن مادر، ممکن است در این دوران مادر به بیماری‌هایی همچون موارد زیر دچار شود:

 • دیابت
 • فشارخون بالا
 • مسمویت
 • تهوع‌های دائمی
 • سردردهای شدید

بنابراین بهتر است که بررسی وضعیت مادر و جنین طی دوره‌های منظم توسط متخصص زنان صورت گیرد. با بررسی و انجام آزمایشات باید از بروز احتمالی بیماری‌ و نارسایی‌های شایع حاملگی جلوگیری کرد تا این دوران زیبا به سلامتی نیز سپری گردد.

هزینه متخصص زنان در تهران

یکی از سوالات رایج مادران و خانم‌ها که از ما می‌پرسند هزینه انجام خدمات بیمارستان خوب برای زایمان  می‌باشد. هزینه انجام هر یک از این خدمات برای هر شخص و با توجه به شرایط او متغیر است. شما می‌توانید جهت دریافت مشاوره متخصص زنان و دریافت هر یک از خدمات در حوزه زنان، زایمان و نازایی با مطلب دکتر آزاده رضایی با شماره ۰۲۱۴۴۰۳۴۰۱۳ تماس حاصل نموده و از تعرفه‌های ایشان مطلع گردید.

 

 چرا برخی از خانم‌ها باید سزارین شوند؟

گاهی لازم است تا در شرایط خاص و با توجه به دلایل پزشکی، از روش سزارین که نوعی عمل جراحی می‌باشد برای به دنیا آوردن نوزاد استفاده می‌گردد تا زایمان برای مادر و نوزاد آسان و ایمن گردد.

در بعضی مواقع، سزارین به دلیل پرخطر بودن زایمان طبیعی برای مادر انتخاب می‌گردد. در واقع در تمام مواردی که در زیر به آن اشاره خواهیم کرد، زایمان از نوع سزارین توصیه می‌گردد:

 • باردار بودن دو قلو
 • چند قلویی
 • داشتن وضعیت‌های خاص مادر
 • دیابت یا فشار خون بالا
 • داشتن عفونت‌هایی مانند HIV
 • بیماری‌های تناسلی که ممکن است هنگام زایمان به نوزاد منتقل گردد
 • جفت جنین برای زایمان مشکل داشته باشد

سزارین نیز ممکن است در شرایط خاص دیگر مثل زایمان یک نوزاد بزرگ جثه برای مادری که لگن کوچک دارد، یا اینکه کودک سرش به سمت پایین نچرخیده است و تلاش برای برگرداندن سرش به پایین بی فایده بوده، نیاز است. گاهی هم انجام سزارین انتخاب مادر است و خود مادر به دلایل خاص و یا ترس و عدم آمادگی روحی آن را انتخاب نماید. برخی مواقع نیز انجام سزارین توسط متخصص زنان و زایمان از پیش تعیین نشده ولی فرد به دلایل اضطراری و اورژانسی مثل به خطر افتادن سلامت مادر و نوزاد مجبور به سزارین می‌گردد.

اگرچه سزارین عموما یک جراحی ایمن و در مواردی باعث نجات جان مادر، نوزاد و یا هر دو می‌گردد، ولی در مقایسه با زایمان طبیعی، عواقب و مراقبت‌های بیشتری نیاز خواهد داشت که با تلاش، تجربه و تخصص خانم دکتر آزاده رضایی به کمترین میزان ممکن خواهد رسید.

نکات و آزمایشات لازم قبل از سزارین

جهت زایمان سزارین هم مانند زایمان‌های دیگر نیاز به انجام بررسی و معاینات دوره‌ی در طول حاملگی می‌باشد. بررسی‌هایی از قبیل آزمایش خون و سایر آزمایش‌ها که در جهت تایید سلامت شما و جنین می‌باشد. در آزمایشات قبل از زایمان سزارین، گروه خونی مادر بررسی می‌شود تا در صورت لزوم و نیاز به انتقال خون، مشکلی ایجاد نگردد. دیگر موارد همچون RBC، WBC و… نیز کنترل می‌شود. بررسی دیگر فاکتورهای خون مانند گلبول قرمز، سفید و پلاکت خون هم با نام آزمایشCBC  در قبل از جراحی سزارین انجام می‌شود. با انجام این آزمایش می‌توان سطح سلامت سیستم ایمنی مادر و وجود کم خونی او مشخص می‌گردد. انجام تمام آزمایش‌های لازم قبل از جراحی سزارین کمک می‌کند تا عمل موفقیت آمیزتری را تجربه نمایید.

نکاتی که بهتر است بدانید

 • اگر بارداری اول را تجربه می‌نمایید و مشکل خاصی هم برای شما و جنین وجود ندارد، توصیه می‌گردد که زایمان خود را به صورت طبیعی انجام بدهید. اما اگر که ممنوعیتی برای زایمان طبیعی از سمت پزشک‌تان اعلام شده و یا به خاطر این که زایمان اول شما سزارین بوده، توصیه می‌شود که زایمان سزارین انجام دهید، زیرا سلامت شما و جنین‌تان مهمترین چیز است.
 • باید شش تا هشت ساعت قبل از زایمان سزارین ناشتا باشید و از خوردن مواد غذایی ممانعت نمایید و حتی الامکان مایعات ننوشید.
 • قبل از جراحی لاک ناخن باید پاک شود چرا که بررسی وضعیت اکسیژن رسانی بدن و شرایط تنفسی مادر از راه بستر ناخن انجام می‌گردد.
 • پس از تایید آزمایشات قبل از عمل مبنی بر این که مادر به عفونت خاصی مبتلا نمی‌باشید، یک آنتی بیوتیک وریدی به مادر تزریق می‌گردد تا درصد ابتلا به عفونت، طی جراحی کم شود. بعضی از پزشکان انجام این تزریق را به بعد از عمل موکول می‌نمایند.
 • برای جلوگیری از تهوع، گاهی شربت ضد اسید به مادر می‌دهند زیرا در صورت بیهوشی کامل، احتمال استفراغ وجود خواهد داشت. این شربت، اسید معده را خنثی می‌کند و از آسیب به ریه نیز جلوگیری می‌نماید.

 

چنانچه قصد بارداری دارید و یا در دوران بارداری خود هستید، می‌توانید با دریافت مشاوره متخصص زنان برای انتخاب بیمارستان مناسب و خوب برای زایمان اقدام نمایید و از تجارب خانم دکتر آزاده رضایی در جهت انجام زایمانی سالم و راحت بهره‌مند شوید.

تلفن تماس مطب: ۰۲۱۴۴۰۳۴۰۱۳

این پست چه قدر مفید بوده؟

برای امتیاز روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز ۰ / ۵٫ تعداد رای: ۰

اولین نفری باشید که نظر می دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید