25 نوامبر
۵
(۲)
Rate this post

یکی از نگرانی‌ها و دغدغه‌های اصلی افرادی که قصد انجام عمل لابیاپلاستی را دارند، تأثیر لابیاپلاستی بر میل جنسی است. این دغدغه و نگرانی اغلب، ناشی از عدم آشنایی کامل فرد با عمل لابیاپلاستی و یا اطلاعات نادرست وی از نتیجه عمل است. اما آیا واقعاً لابیاپلاستی در حس جنسی تأثیر می‌گذارد؟ در این مقاله به بررسی تأثیر لابیاپلاستی بر میل جنسی و مزایا و معایب این عمل جراحی خواهیم پرداخت.

عمل لابیاپلاستی چیست؟

باوجود آنکه امروزه عمل لابیاپلاستی تبدیل به یکی از جراحی‌های رایج در بین خانم‌ها شده است، اما هنوز هم بسیاری از آن‌ها با این عمل و شیوه انجام آن کاملاً آشنا نیستند و به دلیل عدم آگاهی کامل از تأثیر لابیاپلاستی بر میل جنسی، برای انجام عمل لابیاپلاستی تردید دارند. لابیاپلاستی (labiaplasty) یا عمل زیبایی واژن، یک جراحی زیبایی مخصوص خانم‌ها است، که از آن برای تغییر شکل و متقارن کردن لابیاهای بزرگ (خارجی) و کوچک (داخلی) استفاده می‌گردد.

این عمل در اغلب موارد روی لابیاهای داخلی انجام می‌شود. برخی از خانم‌هایی که تحت عمل لابیاپلاستی قرار می‌گیرند، تنها به دنبال بهبود ظاهر فیزیکی اندام تناسلی خود هستند. این در حالی است که عده‌ی بسیاری از متقاضیان عمل لابیاپلاستی، این عمل را با هدف کاهش ناراحتی و درد در هنگام انجام فعالیت‌های فیزیکی همچون دوچرخه‌سواری و رابطه جنسی انجام می‌دهند.

در این عمل جراح با استفاده از تکنیک‌های خاص اقدام به کوچک کردن و متقارن سازی لابیاها می‌نماید. عمل جراحی لابیاپلاستی یک از عمل‌های حساس در ناحیه ژنیتال است، که حتماً باید توسط یک جراح متبحر و باتجربه انجام شود. سؤالی که در اینجا ممکن است برای شما پیش بیاید این است که آیا این کوچک کردن لابیاها تأثیری در میل جنسی فرد خواهد داشت یا خیر؟ در ادامه دکتر آزاده رضایی به این سؤال پاسخ خواهند داد.

تأثیر لابیاپلاستی بر میل جنسی چیست؟ - مطب دکتر رضایی در تهران

تأثیر لابیاپلاستی بر میل جنسی بانوان چیست؟

رابطه جنسی یکی از ارکان مهم زندگی زناشویی است و کاهش میل جنسی در هر یک از طرفین  می‌تواند موجب ایجاد اختلال در این رابطه گردد. به همین جهت تقریباً تمامی خانم‌هایی که قصد انجام عمل لابیاپلاستی را دارند، درباره تأثیر لابیاپلاستی بر میل جنسی از پزشک خود سوالاتی می‌پرسند. در پاسخ به این سوالات باید گفت اگر عمل لابیاپلاستی توسط یک پزشک حاذق و ماهر صورت گیرد نه‌تنها موجب کاهش میل جنسی نخواهد شد، بلکه به دلیل تصحیح و تغییر فرم ناحیه تناسلی فرد میل جنسی او افزایش‌یافته و احساس رضایت بیشتری خواهد داشت.

 برخی از خانم‌ها تصور می‌کنند که انجام عمل لابیاپلاستی تحریک جنسی در ناحیه لابیاها را کاهش می‌دهد، در حالیکه این تصور کاملاً غلط است. واقعیت این است که لابیاها چه بزرگ باشند و چه کوچک در میزان تحریک آن‌ها هیچ تأثیری ندارد و چه‌بسا بزرگی بیش‌ از حد لابیا خود موجب کاهش تحریک و میل جنسی فرد گردد. البته این را نیز باید بدانید که در بدن خانم‌ها به‌جز لابیاها نقاط حساس و تحریک‌پذیر دیگری نیز وجود دارند، که کلیتوریس یکی از آن‌هاست.

 درواقع کلیتوریس نقطه‌ای است، که موجب بیشترین میزان تحریک جنسی در خانم‌ها و رسیدن آن‌ها به ارگاسم می‌شود. جالب است بدانید که عمل لابیاپلاستی نه‌تنها هیچ اثری روی کلیتوریس ندارد، بلکه به دلیل آنکه پس از انجام این عمل کلیتوریس بیشتر در معرض تماس قرار می‌گیرد و باعث تحریک جنسی بیشتر می‌شود.

دلایل افزایش میل جنسی بعد از انجام عمل لابیاپلاستی چیست؟

۱- کاهش درد در حین رابطه جنسی

یکی از دلایل کاهش میل جنسی در خانم‌ها، تحمل درد در حین رابطه جنسی است. عمل لابیاپلاستی با استفاده از برش پوست‌های اضافه و گسترش واژن در نواحی که پزشک لازم می‌داند، به کاهش درد کمک می‌کند. در این حالت علاوه بر افزایش میل جنسی لذت جنسی نیز در فرد افزایش می‌یابد.

۲- افزایش اعتمادبه‌نفس

عمل لابیاپلاستی تأثیر روانی بسیار زیادی بر خانم‌ها دارد. بهبود ظاهر ناحیه تناسلی می‌تواند موجب افزایش اعتمادبه‌نفس خانم‌ها در رابطه جنسی گردد. همین موضوع سبب افزایش تمایل فرد به برقراری رابطه جنسی و درنتیجه افزایش میل جنسی می گردد.

تأثیر لابیاپلاستی بر میل جنسی - مطب دکتر رضایی در تهران

۳- ترمیم آسیب لابیاها

گاهی ممکن است لابیاها دچار آسیب و پارگی شده باشند، که در این حالت فرد نه‌تنها در رابطه جنسی بلکه در هنگام انجام امور روزانه نیز احساس درد دارد و زندگی روزمره او تحت تأثیر قرار می‌گیرد. در این موارد عمل لابیاپلاستی می تواند هرگونه آسیب در لابیاها را ترمیم کرده و موجب از بین رفتن درد و ناراحتی گردد.

۴- تحریک بهتر کلیتوریس

در برخی موارد لابیاهای بزرگ می‌تواند موجب کاهش تحریک کلیتوریس و درنتیجه کاهش میل جنسی افراد گردد. عمل لابیاپلاستی موجب در معرض قرار گرفتن بیشتر کلیتوریس شده و میل جنسی را افزایش می‌دهد.

مزایای انجام عمل لابیاپلاستی چیست؟

– زیبایی ظاهری ناحیه تناسلی و به دنبال آن افزایش اعتمادبه‌نفس

– کاهش درد و ناراحتی ناحیه تناسلی در هنگام پوشیدن لباس‌های تنگ

– اصلاح عدم تقارن لابیاها که یکی از مشکلات شایع در خانم‌هاست.

– بهبود کیفیت رابطه‌ی جنسی

– تحریک بیشتر کلیتوریس

– از بین بردن رشد عفونت‌ها و سهولت بیشتر در رعایت مسائل بهداشتی

– از بین بردن بوی نامطبوع در ناحیه لابیاها

– کاهش زمان برانگیختگی و تحریک بیشتر

تأثیر لابیاپلاستی بر میل جنسی - مطب دکتر رضایی در شهر تهران

در چه مواردی انجام عمل لابیاپلاستی لازم است؟

– هنگامی‌که بزرگی لابیاها موجب کاهش تحریک کلیتوریس شود.

– در مواردی که به‌صورت ارثی و ژنتیکی لابیاها نامتقارن باشند.

– در صورتیکه بزرگی لابیاها موجب ایجاد درد و خارش در ناحیه تناسلی گردد.

– هنگامی‌که بزرگی لابیا ها مانع از رعایت بهداشت و موجب رشد عفونت در این ناحیه گردد.

سخن پایانی

مهم‌ترین نکته در انجام عمل لابیاپلاستی انتخاب یک پزشک جراح حاذق و باتجربه در این رشته است، زیرا اندام تناسلی خانم‌ها بسیار حساس است و تنها یک اشتباه کوچک می‌تواند به اعصاب این ناحیه صدمات جبران‌ناپذیری وارد نماید. عواملی همچون نداشتن مهارت کافی، عدم تسلط به آناتومی زنان و … ازجمله دلایل آسیب دیدن اعصاب ناحیه تناسلی در عمل لابیاپلاستی است. با توجه به این موضوع چنانچه قصد انجام جراحی لابیاپلاستی را دارید، بهتر است در انتخاب پزشک متخصص حساسیت بیشتری به خرج دهید، امیدواریم این مقاله دغدغه‌های شما را نسبت به تأثیر لابیاپلاستی بر میل جنسی برطرف کرده باشد. دکتر آزاده رضایی متخصص زنان در تهران یکی از بهترین متخصصان زنان و زایمان و عضو انجمن جراحان ایران هستند، که با سال‌ها تجربه در زمینه انجام عمل لابیاپلاستی آماده ارائه مشاوره به شما عزیزان می‌باشند.

این پست چه قدر مفید بوده؟

برای امتیاز روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز ۵ / ۵٫ تعداد رای: ۲

اولین نفری باشید که نظر می دهید!

Summary
آنچه باید درباره تأثیر لابیاپلاستی بر میل جنسی بدانید.
Article Name
آنچه باید درباره تأثیر لابیاپلاستی بر میل جنسی بدانید.
Description
در این مقاله به بررسی تأثیر لابیاپلاستی بر میل جنسی می‌پردازیم. برای اطلاعات بیشتر با مطب دکتر رضایی متخصص زنان در تهران در ارتباط باشید.
Author
Publisher Name
مطب دکتر آزاده رضایی
Publisher Logo

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید