هزینه سزارین 98 در تهران چگونه است
28 سپتامبر
۰
(۰)

در طی این مقاله قصد داریم هزینه سزارین در سال ۹۸ را بررسی کنیم. سزارین یک عمل جراحی می باشد که با بریدن روی شکم و عضلات رحم همراه است. با توجه به آمار ثبت شده در ایران حدود ۲۵ تا ۳۵ درصد زایمان ها از طریق سزارین انجام می شود و گفته می شود که آمار سزارین انجام شده در ایران پنج برابر سایر نقاط جهان است، در حال حاضر طبق آمار ثبت شده از بیمارستان ها این آمار ۱۰۰ درصد می باشد. ممکن است از خطرات و عوارض زایمان سزارین آگاهی داشته باشید اما این عوارض و مشکلات به همت خانم دکتر آزاده رضایی و با توجه به تجربه و تخصص ایشان به کمترین میزان ممکن رسیده است.

هزینه سزارین 98 در تهران چگونه است

هزینه سزارین در سال ۹۸ در بیمارستان های مختلف

هزینه سزارین در سال ۹۸ در کشور ما با توجه به عوامل مختلفی تعیین شده است، برای نمونه در نظر بگیرید دستمزد پزشک از عواملی است که روی این زایمان تاثیرگذار است، همچنین نوع بیمارستان انتخابی توسط شما که ممکن است دولتی یا خصوصی باشد در هزینه های شما تاثیرگذار است. حتی باید در نظر داشته باشید که هزینه های زایمان سزارین در بیمارستان های دولتی نیز یکسان نیست، هزینه عمل سزارین در بیمارستانهای دولتی بستگی به امکانات آن بیمارستان دارد مسلم است که هزینه زایمان سزارین در بیمارستان خصوصی از بیمارستان‌های دولتی بیشتر است.

اشاره شد که دستمزد جراح روی هزینه های سزارین تاثیر گذار است لازم به ذکر است که سقف خاصی برای دستمزد پزشک تعیین نشده است، در بیشتر موارد کسانی که پزشک خاصی را برای سزارین در نظر گرفته‌اند حاضرند مبلغ تعیین شده توسط وی را بپردازند. در بعضی مواقع هزینه های گزاف و سرسام آور بیمارستان را می توان با استفاده از بیمه درمان تکمیلی تا حدودی جبران کرد در ادامه در مورد بیمه تکمیلی توضیحاتی را ارائه خواهیم داد.

 

 

هزینه سزارین در سال ۹۸ با بیمه و بدون بیمه

هزینه سزارین در سال ۹۸ با توجه به ساختارهای مشخصی تعیین می شود همانطور که اشاره شد نوع پزشک، بیمارستان انتخابی و همچنین بیمه شما در تعیین هزینه ها بسیار تاثیر گذار است. گفتیم که هزینه عمل سزارین در بیمارستانهای دولتی نیز به عوامل مختلفی بستگی دارد که برخی از این عوامل شامل موارد زیر است:

  • مدت زمان بستری در بیمارستان
  • دستمزد پزشکان
  • تسهیلات ویژه همچون ماساژ
  • اتاق انتخابی که به صورت خصوصی با تخت کمتر می باشد

همانطور که اشاره شد در همه بیمارستانهای دولتی هزینه زایمان سزارین یکسان نیست زیرا این هزینه ها با توجه به خدمات بیمارستان و نوع بیمه تعیین می شود، برای مثال در یک بیمارستان دولتی هنگامی که شما تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی باشید هزینه زایمان سزارین رایگان است و مسلم است که در صورتی که تحت پوشش بیمه نباشید مجبور به تقبل هزینه های آن هستید.

مزایا و معایب عمل جراحی سزارین

انتخاب بیمارستان خصوصی یا عمومی به چه میزان در هزینه سزارین در سال ۹۸ تاثیر دارد؟

بررسی این مسئله بستگی به توان مالی خانواده ها دارد، در برخی خانواده ها ممکن است توانایی پرداخت بالا باشد و در پرداخت های هزینه های سزارین مشکلی نداشته باشند، پس بیمارستان خصوصی را انتخاب می کنند. رضایت از بیمارستان انتخابی امری نسبی است و میزان رضایت و شرایط مادران در یک بیمارستان با هم متفاوت است. غالباً بیمارستان های خصوصی خدمات ویژه ای را برای زنان باردار در نظر دارند که در افزایش میزان رضایت آنها تاثیرگذار است، برخی از این خدمات شامل، حضور پدر به هنگام زایمان، اتاق خصوصی، شیردهی پس از زایمان، ترخیص زودتر و… است.

 

 

انتخاب پزشک، دستمزد جداگانه

دستمزد پزشک جراح از هزینه های سزارین است، برخی از مادران علاوه بر انتخاب بیمارستان تمایل دارند برای انجام سزارین پزشک مورد نظر خود را انتخاب نمایند، به این صورت هزینه پزشک جداگانه حساب می شود، در شرایطی که خود بیمارستان پزشکی را برای مادر باردار تعیین کند هزینه ی مجزا تعلق نمی گیرد. مراقبت های قبل از بارداری نیز در هزینه و انتخاب دکتر نیز می تواند تاثیر گذار باشد.

 

 بیمه تکمیلی برای جبران هزینه سزارین در سال ۹۸

بچه دار شدن یکی از اتفاقات شیرین و خوشایند در زندگی همه زوج ها است با این حال این امر ممکن است هزینه های زیادی را برای خانواده ها در بر داشته باشد. همانطور که اشاره شد هزینه های زایمان با توجه به هزینه های پزشک، بیمارستان انتخابی و نوع بیمه تعیین می شود. باید اشاره کنیم که در حال حاضر هزینه های زایمان سزارین تا حد زیادی بالا رفته است و بسیاری از خانواده ها توانایی پرداخت آن را ندارند. کسانی که تحت پوشش بیمه های تامین اجتماعی، نیروهای مسلح و سایر ارگان ها هستند برای جبران هزینه های زایمان می توانند از بیمه خود استفاده کنند اما نکته اینجاست که این بیمه ها فقط درصدی از هزینه های زایمان را پرداخت می کنند که البته باید شرط داشتن قرارداد بیمه با بیمارستان را نیز در نظر داشته باشید. از این رو برای جبران هزینه های مربوط به زایمان به خصوص در بیمارستان خصوصی استفاده از بیمه تکمیلی است.

 

عوارض بعد از عمل سزارین

میزان پوشش زایمان در بیمه تکمیلی چقدر است؟

لازم به ذکر است که شرکت های بیمه ای طرح های مختلفی را ارائه می دهند و بیمه تکمیلی در دو دسته بیمه گروهی و بیمه تکمیلی انفرادی قابل خرید است، هر کدام از طرح هایی که بیمه تکمیلی ارائه می دهد شامل پوشش های مختلف و سقف تعهدات و حق بیمه متفاوتی است. سقف پوشش بیمه برای زایمان سزارین نیز در طرح های مختلفی ارائه می‌شود و مبالغ مختلفی را شامل می شود، برای مثال در نظر داشته باشید اگر سقف پوشش زایمان سزارین در بیمه تکمیلی شما ۵ میلیون تومان قید شده باشد به این معنی است که شما تا سقف ۵ میلیون تومان می توانید هزینه های مربوط به زایمان خود را از بیمه دریافت نمایید، هنگام خرید بیمه تکمیلی حتماً نحوه پوشش زایمان سزارین خود را با دقت مطالعه کنید تا هنگام استفاده از آن و دریافت خسارت با مشکل مواجه نشوید.

با خرید بیمه تکمیلی برای جبران هزینه های سزارین باید در نظر داشته باشید که بیمه باید هزینه های دیگری را نیز تحت پوشش قرار دهد که شامل موارد زیر است و براساس بیمه نامه خود هزینه های دیگری علاوه بر هزینه های زایمان باید جبران شود:

 

  • پرداخت هزینه های مربوط به زایمان به صورت طبیعی یا سزارین در هر کدام از بیمارستان های دولتی و خصوصی بر اساس تعرفه مصوبه بیمه
  • پرداخت هزینه‌های ماموگرافی و سونوگرافی و سایر هزینه های پاراکلینیکی
  • پرداخت هزینه های مربوط به درمان نازایی با استفاده از روش‌های لقاح غیر طبیعی از جمله IUI، ZIFT و GIFT
  • پرداخت هزینه‌های درمان ناباروری به وسیله میکرواینجکشن‌ها و یا IVF

 

نکته مهم در بیمه نامه های تکمیلی ارائه شده توسط شرکت های بیمه پرداخت هزینه  های مربوط به زایمان و درمان ناباروری است، لازم به ذکر است در صورتی که مشکل ناباروری دارید می توانید از بیمه تولد استفاده نمایید.

 

احتمالاً می دانید که در بیمه نامه های تکمیلی برای زایمان سزارین بیمه نامه ی جدا نداریم، لذا هزینه های زایمان در غالب یکی از پوشش های بیمه نامه های تکمیلی و بر طبق سقف تعهدات مندرج در بیمه نامه تکمیلی تحت پوشش قرار می گیرد. در صورتی که قصد دارید بیمه تکمیلی زایمان را خریداری نمایید باید نکات زیر را به خاطر داشته باشید:

بهترین زمان برای عمل سزارین

۱- بالاترین سقف تعهدات برای پرداخت هزینه سزارین در سال ۹۸:

اولین نکته در خرید بیمه نامه تکمیلی این است که پوشش هزینه های سزارین را داشته باشد، بررسی سقف تعهدات پوشش زایمان در هر بیمه نامه تکمیلی بسیار مهم است. این مبلغ در هر بیمه نامه تکمیلی مقدار مشخصی است که در برخی از قراردادها به صورت گروهی هستند که تعداد بالایی دارند و سقف خاصی ندارد.

 

۲- بیمه نامه تکمیلی که  سقف تعهدات پاراکلینیکی بالایی را جبران کند:

هزینه های سزارین علاوه بر هزینه های زایمان، موارد دیگری را نیز در بردارد که شامل هزینه های آزمایشات ، رادیولوژی و … است که در برخی موارد هزینه های آنها بسیار بالا می رود. از این جهت در خزید بیمه نامه تکمیلی حتماً باید به سقف تعهدات پاراکلینیکی در بیمه نامه دقت داشته باشید.

۳-  طرف قرارداد با بیمارستان‌های معتبر خصوصی و دولتی باشد:

برای تشخیص بهترین بیمه نامه تکمیلی فقط سقف بالا و قیمت مناسب کافی نیست، زیرا بیمه نامه تکمیلی مناسب بیمه نامه ای است که با بیمارستان های معتبر خصوصی و دولتی در سطح کشور قرارداد داشته باشد.

 

۴- بیمه نامه تکمیلی که قیمت مناسبی را داشته باشد:

علاوه بر گزینه های درج شده مانند پوشش ها و تعهدات برای بیمه نامه ، قیمت آن نیز در زمان خرید باید مناسب باشد، طرح های مختلفی که شرکت های بیمه ای ارائه می دهند دارای قیمت های متفاوتی است که فرد بیمه گذار با توجه به نیاز خود می تواند یکی از طرح های موجود در شرکت را خریداری نماید. برای خرید بیمه تکمیلی انفرادی که هزینه سزارین در سال ۹۸ را پوشش می دهد شرکت های بیمه طرح های متفاوتی را ارائه می دهند. قیمت بیمه نامه با توجه به سن فرد بیمه گذار و براساس سقف تعهدات در نظر گرفته شده قیمت بیمه درمان تکمیلی متغیر است.

برای بررسی قیمت بیمه پرداختی و همچنین آگاهی از سقف بیمه تکمیلی زایمان ارائه شده توسط شرکت های مختلف بیمه ای شما باید فرم درخواست برای خرید بیمه تکمیلی را تکمیل کرده و از مشاوران شرکت درخواست مشاوره جهت خرید بیمه را داشته باشید.  طرح های ارائه شده، قیمت ها و تعهدات درمان در طول سال متفاوت است پس شما باید مشاوره به روز برای خرید بیمه را داشته باشید تا از آخرین تغییرات قیمت ها مطلع شوید و برای خرید بیمه نامه بهترین انتخاب را داشته باشید.

 

با دفترچه بیمه هزینه عمل سزارین به چه شکلی است

۵- بیمه تکمیلی که فرانشیز کمتری را داشته باشد:

گزینه ی دیگری که هنگام خرید بیمه نامه تکمیلی برای جبران هزینه های سزارین باید به آن توجه داشته باشید انتخاب بیمه نامه ای است که درصد فرانشیز کمتری را برای شما داشته باشد. فرانشیز بخشی از هزینه است که باید توسط خود بیمه گذار پرداخت شود. در صورتی که بیمه های درمان پایه مانند تامین اجتماعی و بیمه خدمات درمانی را داشته باشید باقی هزینه ها با در نظر گرفتن در صد فرانشیز پرداخت می شود.

 

۶- بهترین بیمه تکمیلی به لحاظ دوره انتظار:

از مهم ترین گزینه هایی که باید به آن توجه داشته باشید دوره انتظار در زمان خرید بیمه درمان تکمیلی است، در نظر داشته باشید با توجه به دوره انتظار شما می توانید از خدمات ذکر شده در بیمه نامه تکمیلی استفاده نمایید. اینکه میزان انتظار در پوشش زایمان بیمه تکمیلی چقدر است سوال بسیاری از متقاضیان دریافت بیمه است. تعریف دوره انتظار مدت زمانی است که شرکت بیمه هیچ گونه تعهدی برای پرداخت هزینه ها به بیمه گذار ندارد و خدماتی را به بیمه گذار ارائه نمی دهد، بدین معنی که شما در طی این مدت نمی توانید از پوشش بیمه خود استفاده نمایید.

هر کدام از بیمه های تکمیلی دوره انتظار متفاوتی دارند، به عنوان نمونه میزان انتظار برای بیمه درمان تکمیلی برای جبران هزینه های جراحی و بستری تا سه ماه است و شما بعد از گذشت سه ماه می توانید از خدمات بیمه خود استفاده کنید.  همچنین دوره انتظار برای جبران هزینه سزارین در سال ۹۸ معمولاً بین ۹ تا ۱۲ ماه است، که این میزان در بیمه نامه هایی که به صورت گروهی خریداری می شوند به نوع بیمه بستگی دارد، همچنین هر میزان که تعداد بیمه شدگان بیشتر باشد طول دوره انتظار کمتر می شود.

برای نمونه برای گروهای زیر ۱۰۰۰ نفر دوره انتظار ۶ ماهه است و گروه های بالای ۱۰۰۰ نفر این مدت ۳ ماهه و در برخی مواقع بدون دوره انتظار است. در بیمه تکمیلی انفرادی نیز پوشش زایمان برای این دوره معمولاً ۹ ماه است. با توجه به وجود دوره انتظار اگر قصد خرید بیمه تکمیلی و استفاده از آن برای جبران هزینه سزارین در سال ۹۸ را دارید حتماً قبل از اقدام به بارداری آن بیمه را تهیه نمایید. زیرا با در نظر گرفتن دوره انتظار اگر بعد از بارداری اقدام به خرید بیمه نمایید نمی توانید از خدمات درج شده در بیمه نامه استفاده نمایید و در این شرایط بیمه هیچ گونه تعهدی برای پرداخت و جبران هزینه های شما نخواهد داشت.

 

 

برای دریافت مشاوره و استفاده از راهنمایی های خانم دکتر آزاده رضایی متخصص زنان و زایمان می توانید با شماره های مطب ایشان تماس حاصل نمایید .

این پست چه قدر مفید بوده؟

برای امتیاز روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز ۰ / ۵٫ تعداد رای: ۰

اولین نفری باشید که نظر می دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید