جراحی سزارین در بیمارستان های تهران
20 آگوست
۰
(۰)
5/5 - (1 امتیاز)

همواره از مشکلات و دغدغه های خانم های باردار انتخاب بیمارستان است، انجام عمل سزارین در بیمارستان کسری تهران موضوع مطرح شده در این مقاله است. برای انتخاب یک بیمارستان مناسب باید گزینه های زیادی را بررسی کنید این مقاله راهنمای شما برای انتخاب بیمارستان مناسب برای عمل سزارین است. برخی از عواملی که در این شرایط باید به آن بپردازید؛ پرسنل بیمارستان، نظافت بیمارستان، نزدیک بودن به منزل، داشتن تجهیزات جدید و به روز از عواملی هستند که مادر را برای داشتن یک سزارین راحت و بی دردسر کمک می کند. هرچند لازم به ذکر است که در بسیاری از موارد پزشکان بیمارستان تخصصی را برای سزارین در نظر می گیرند و فقط در آن بیمارستان کار می کنند، اما بهتر است خودتان نیز اطلاعاتی را در رابطه با مراقبت های قبل از بارداری و بعد از عمل  داشته باشید و با ویژگی های یک بیمارستان خوب برای سزارین آشنا باشید.

 

سزارین در بیمارستان کسری تهران

بسیاری از خانم های باردار برای انجام سزارین، بیمارستان کسری تهران را انتخاب می کنند از این جهت تصمیم داریم در این مقاله این بیمارستان را مورد بررسی قرار دهیم. این بیمارستان در سال ۱۳۴۷ ساخته شده اما بهره برداری آن تا سال ۱۳۷۹ به طول انجامید، در بیمارستان با همت مسئولین آن سعی شده است محیطی مناسب هم از نظر علمی و هم از نظر تجهیزات لازم فراهم شود تا بتوانند خدمات پزشکی را در بهترین سطح به بیماران عرضه کنند.

 

در این راستا سعی شده است از پرسنل مجرب و متخصص، بهره گرفته شود لازم به ذکر است که پزشکان مشغول به فعالیت در این بیمارستان از اساتید طراز اول در سطح کشور هستند . تجهیزات پزشکی و روش های درمانی که در این بیمارستان اعمال می شود از متدهای روز پزشکی در دنیا برگرفته شده است. درصورتی که برای سزارین در بیمارستان کسری تهران را در نظر دارید باید این مسئله را بدانید که این بیمارستان خصوصی با در نظر داشتن اصول علمی و پیشرفته پزشکی ضمن اجرای قوانین و مقررات ارائه شده توسط وزارت بهداشت، خدمات ارزنده ای را به مراجعین ارائه می کند، به طوری که این خدمات ارزنده موجب نتاج درمانی بهتر و ارتقاء سطح سلامت جامعه و کسب رضایت مراجعه کنندگان شده است.

امکانات بخش عمل سزارین در بیمارستان کسری تهران

آگاهی از بخش زنان موجود در این بیمارستان، برای مادران بارداری که برای سزارین خود، بیمارستان کسری تهران را انتخاب می کنند اهمیت دارد، در بخش زنان دوازده تخت وجود دارد که شامل اتاق های خصوصی، دو اتاق دو تخته و دو اتاق سه تخته است. در قسمت زایمان تخت ها مجهز به جدیدترین وسایل هستند و وسایلی مانند تلویزیون و ویدئو، کتاب و مجلات در خصوص بارداری و زایمان و آموزش مراقبت از کودک برای مادران وجود دارد. خانم های ماما در بیمارستان حضور دائم دارند تا در صورتی که مادران به کمک نیاز داشتند بتوانند آنها را یاری نمایند.

 

طبقه بندی بیمارستان ها در بخش زایمان 

به طور کلی بیمارستان ها براساس یک طبقه بندی در سه سطح هستند:

سطح یک: امکانات موجود در این بیمارستان ها زیاد نیست مثلاً متخصص زنان، بیهوشی و اتاق عمل و بخش ویژه برای نوزادان وجود ندارد این بیمارستان ها بیشتر در شهرهای کوچک هستند و خانم هایی باید مراجعه کنند که بارداری بدون مشکل را داشته اند، نوزاد در زمان خودش متولد شده  و احتمال بروز عوارض وجود ندارد.

سطح دو: در این بیمارستان ها امکانات بهتری نسبت به گزینه قبل وجود دارد و بخش های جانبی نسبت به سطح یک بیشتر وجود دارد، خانم هایی که تجربه سزارین دارند معمولاً توصیه می شود به این بیمارستان ها مراجعه نمایند.

سطح سه: این بیمارستان ها که به بیمارستان های جنرال معروف هستند، همه تخصص ها و تجهیزات را برای انجام یک سزارین راحت دارند. علاوه بر وجود بخش زنان در این بیمارستان ها، در بیمارستان‌های سطح سه که به اصطلاح جنرال هستند، همه تخصص‌ها و بهترین امکانات وجود دارد. این بیمارستان‌ها علاوه بر بخش زنان، فوق‌تخصص نوزادان، جراح عمومی، بخش داخلی، قلب، بخش ویژه نوزادان (NICU) ، CCU و ICUنیز وجود دارد. مراقبت از مادر و نوزاد در این نوع بیمارستان ها در بالاترین سطح ممکن انجام می شود، برای موارد زیر توصیه می شود به این بیمارستان ها مراجعه شود:

  • خانم هایی که مسمومیت بارداری شدید داشتند
  • کسانی که بارداری چند قلویی را تجربه کرده اند
  • خانم هایی که تجربه سه سزارین را داشته اند
  • خانم هایی که مشکل ناباروری داشته اند و تحت شرایط ویژه باردار شده اند

رسیدگی به زایمان های سزارین در بیمارستان کسری چگونه است؟

 

 بررسی خدمات پزشکی و مراقبتی برای سزارین در بیمارستان کسری تهران

برای انجام عمل سزارین در بیمارستان کسری تهران انتظار می رود که امکانات زیر برای شما محیا باشد، حتماً خدمات مراقبتی، پزشکی بیمارستان اولین مسئله  مهم برای مادر و نوزاد است. موارد دیگر که باید نکات لازم در مورد آنها رعایت شده باشد در ادامه این مطلب آورده شده است:

بارداری‌های پرخطر:

بارداری های پر خطر دسته ای از بارداری است که اگر مادر تحت نظر نباشد ممکن است سلامت وی و نوزادش به خطر بیفتد، داشتن بیماری های خطرناک نظیر فشار خون، دیابت و بارداری های چند قلو و بسیاری از بیماری های دیگر نشانگر وجود بارداری های پر خطر است. در مواردی که بارداری های پر خطر وجود دارد علاوه بر حضور پزشک نیاز به تجهیزات ویژه نیز می باشد. پزشک با توجه به مورد بارداری که موجود است انتخاب بیمارستان را انجام می دهد، معمولاً بیمارستانی به عنوان بیمارستان مجهز تشخیص داده می شود که علاوه بر داشتن امکانات جهت جراحی، باید به بخش مراقبت های ویژه نوزادان نیز مجهز باشد. معمولاً در شرایط سخت، مشکلاتی که پیش می آید قابل پیش بینی نیست بنابراین بیمارستان باید به کلیه امکانات برای مراقبت کامل از مادر و نوزاد مجهز باشد و همه شرایط احتمالی را در زایمان سزارین در نظر داشته باشد. با انجام سزارین در بیمارستان کسری تهران خیال شما در خصوص مسائل گفته شده آسوده خواهد بود.

 وجود متخصص بیهوشی مقیم

برای انجام سزارین در بیمارستان کسری تهران حتماً پزشک بیهوشی در بیمارستان مقیم است که تمام مدت انجام عمل در آنجا حضور دارد، پس پزشک عمومی در هر لحظه باید در دسترس باشد.

امکانات و تجهیزات اتاق عمل

در حین انجام سزارین باید اتاق عمل مجهز به تمامی امکانات باشد و خون به میزان کافی در دسترس باشد این موارد برای بارداری های پر خطر بسیار ضروری تر هستند.

 وجود بخش مراقبت های ویژه نوزادان  (NICU)

وجود این بخش ویژه نوزادان و NICU از مهم ترین بخش ها در یک بیمارستان است، این موضوع به خصوص برای خانم هایی که دارای بارداری های پر خطر هستند بسیار حائز اهمیت است. لازم به ذکر است بخش مربوط به زنان و سزارین در بیمارستان کسری تهران مجهز به NICU است.

 بررسی خدمات غیر‌پزشکی سزارین در بیمارستان کسری تهران

علاوه  بر خدمات تخصصی پزشکی و امکانات تجهیزات لازم است موارد دیگری نیز در نظر داشته باشید، معمولاً زنان باردار هر کدام معیارهای متفاوتی برای انتخاب بیمارستان مناسب برای سزارین در نظر دارند. نکات دیگری که غیر از خدمات و تجهیزات پزشکی لازم است در بیمارستان به آن توجه شده باشد و ممکن است برای شما نیز قابل اهمیت باشد شامل موارد زیر است:

بیمه‌های طرف قرارداد بیمارستان:

بیمه های طرف قرارداد برای سزارین در بیمارستان کسری تهران مقداری از هزینه های شما را تقبل می کنند. حتماً می دانید که زایمان با هر روشی که انجام شود هزینه هایی را در بر دارد. اگر شما از بیمه های تکمیلی و یا بیمه خدمات درمانی بهره مند هستید حتماً باید این مسئله را بدانید که بیمه طرف قرارداد شما با بیمارستان نیز دارای قرارداد است یا خیر. برای استفاده از بیمه خود برای سزارین نیاز است که کارهای اداری آن را در زمانی پیش از موعد زایمان و فرآیند تسویه در بیمارستان، انجام دهید.

حضور پزشک خاص سزارین در بیمارستان کسری تهران:

برخی از خانم ها در مدت بارداری تحت نظر پزشکی خاص هستند و ترجیح می دهند که نزد همان پزشک نیز سزارین انجام دهند. هرچند تمام جلسات ویزیت در طول بارداری در مطب انجام می شود در هر صورت برای انجام سزارین نیاز است که به بیمارستان معرفی شوید. برای همین منظور در مدت زمانی که تحت معاینه پزشک خاص خود هستید بررسی کنید که پزشک در کدام بیمارستان ها زایمان انجام می دهد با این کار انتخاب های شما به حداقل خواهد رسید.

کلاس‌های آمادگی زایمان:

در برخی از بیمارستان ها قبل از شروع زایمان، دوره های آموزشی را برای خانم ها برگزار می کنند، که در این کلاس ها به مادران آموزش داده می شود برای داشتن یک بارداری و زایمان سالم چه روش هایی را در پیش گیرند. از سری آموزش هایی که در این کلاس ها داده می شود نحوه مراقبت در دوران بارداری و زایمان است، همچنین روش هایی برای کاهش درد بدون استفاده از دارو و آموزش هایی برای مراقبت از کودک پس از زایمان داده می شود.

حضور همسر یا همراه هنگام زایمان:

سزارین در برخی بیمارستان ها از جمله بیمارستان کسری تهران این امکان را فراهم می کند که  یکی از نزدیکان مادر به هنگام زایمان در کنار وی حضور داشته باشد، برخی از مادران علاقه دارند از انجام مراحل زایمان، بریدن بند ناف فیلم برداری تهیه شود . در صورتی که فکر می کنید این مسائل برای شما حائز اهمیت است می توانید سزارین خود را در بیمارستان کسری تهران انجام دهید و قبل از انجام زایمان این مسائل را با مسئولین بیمارستان در میان بگذارید تا اجازه این کار برای شما صادر شود.

آموزش شیردهی به کودکان:

در صورتی که تمایل دارید تغذیه کودک شما از شیر مادر باشد بهتر است این کار را از زمان حضور در بیمارستان آغاز کنید، پرسنل بیمارستان از جمله پرستارها و ماماها دوره های مخصوص مراقبت از نوزاد را پشت سر گذاشته اند و شما را در این راه یاری خواهند کرد. پرسنل مربوط به بخش سزارین مشغول به فعالیت در بیمارستان کسری در تهران نیز این دوره ها را گذرانده اند و نحوه شیردهی و مراقبت از کودک را به شما آموزش خواهند داد.

 

هزینه های مربوط به عمل سزارین در بیمارستان کسری تهران

همواره مسئله هزینه از مسائل مهمی است که توجه به آن برای بسیاری از خانواده ها حائز اهمیت است، مسلم است که این هزینه ها در بیمارستان های خصوصی بیشتر می باشد. برخی از بیمارستان ها نیز به صورت نیمه خصوصی هستند و هزینه های عمل سزارین در این مراکز مقداری پایین تر از بیمارستان های خصوصی است. لازم به ذکر است که بیمارستان کسری نیز یک مرکز فوق تخصصی است و هزینه های سزارین در بیمارستان کسری تهران قدری بالا می باشد که با داشتن بیمه تکمیلی می توانید مقداری از هزینه را برگشت دهید.

هزینه زایمان سزارین در بیمارستان کسری تهران چگونه است

هزینه های مربوط به زایمان سزارین در کشور ما به عوامل متعددی بستگی دارد ؛ برخی از دلایل اختلاف هزینه ها در بیمارستان های مختلف مواردی از جمله؛ مدت بستری در بیمارستان، دستمزد پزشک، تسهیلات اضافی مانند اتاق ماساژ و هزینه های مربوط به اتاق خصوصی است.  در برآورد هزینه سزارین فاکتورهای زیر دخیل هستند:

بیمه :

هزینه انجام سزارین با داشتن بیمه های تکمیلی برای شما کاهش می یابد و بیمه طرف قرارداد شما بخشی از این هزینه ها را جبران می کند. در ادامه بیمه های طرف قرارداد با بیمارستان خصوصی کسری تهران را برای اطلاع شما عزیزان آورده ایم:

بیمه دانا – بیمه ایران – بیمه آسیا _ بیمه البرز – بیمه سینا – بیمه پارسیان – بیمه ما (ملت) – بیمه رازی – بیمه کمک رسان – بانک سپه – بانک تجارت – بانک ملی – بانک ملت – بانک مسکن – بانک صادرات – بانک توسعه صادرات – بانک کشاورزی – بانک رفاه کارگران – بانک مرکزی – هواپیمایی هما – هواپیمایی آسمان – هلیکوپتر سازی – صدا و سیما – مجلس شورای اسلامی – ریاست جمهوری – صندوق رفاه کیش – بیمه میهن – معلم – شرکت نفن – شرکت نفت فلات قاره – شرکت ملی فولاد – شهرداری – بنیاد ۱۵ خرداد

بیمارستان خصوصی یا دولتی:

در نهایت باید این نکته را در نظر داشته باشید که انتخاب بیمارستان دولتی و خصوصی مرتبط با توانایی مالی خانواده ها است و میزان رضایت و راحتی مادر و نوزاد در بیمارستان های دولتی و خصوصی کاملاً متفاوت است. برخی از مادران نیاز دارند خدمات اضافه تری را دریافت نمایند برخی از این خدمات شامل حضور همسر هنگام زایمان، اتاق خصوصی، هم اتاقی مادر و نوزاد، شیردهی بلافاصله پس از زایمان، ترخیص زودتر و … است . که مسلم است برای هر کدام از خدمات اضافه تر در بیمارستان های خصوصی هزینه های کلی زایمان سزارین افزایش پیدا می کند.

 

 دستمزد پزشک سزارین در بیمارستان کسری تهران:

علاوه بر انتخاب بیمارستان مادران مختار هستند پزشک خود را نیز انتخاب نمایند که هزینه پزشک نیز بر هزینه های سزارین اضافه می شود. در صورتی که بیمارستان خود پزشکی را برای بیمار در نظر بگیرد دستمزدی به پزشک تعلق نمی گیرد.

این پست چه قدر مفید بوده؟

برای امتیاز روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز ۰ / ۵٫ تعداد رای: ۰

اولین نفری باشید که نظر می دهید!

دکتر آزاده رضایی | متخصص زنان و زایمان غرب تهران

دکتر آزاده رضایی | متخصص و جراح زنان و زایمان غرب تهران و صادقیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید