زایمان بی درد دکتر آزاده رضایی
10 فوریه
  • توسط دکتر آزاده رضایی | متخصص زنان و زایمان غرب تهران
  • / زایمان, مقالات
۵
(۱)
5/5 - (1 امتیاز)

فهرست مطالب

زایمان فیزیولوژیک و زایمان بی درد دکتر آزاده رضایی:


زایمان طبیعی بدون درد با بی حسی اپیدورال و وارد کردن داروی ضد درد از طریق لوله ای نازک به قسمت نخاع مادر انجام می‌شود. این نوع بی حسی، درد قسمت تحتانی بدن را از بین می برد.

 

طبیعی اما بدون درد:

بهترین و متداول ترین روش برای زایمان بدون درد استفاده از روش های بی‌حسی موضعی یا اپیدورال است و اگر مادری از نظر جسمی محدودیتی برای انجام این بی ‌حسی‌ ها نداشته باشد، می تواند به راحتی زایمان بدون درد را تجربه کند. در روش اپیدورال با وارد کردن ماده بی‌ حسی به نخاع، درد مادر به‌طور کامل از بین می‌ رود و زایمان برای او آسان تر می ‌شود. اما بعضی مادر‌ها ممکن است به خاطر مسائلی از قبیل انحراف ستون فقرات، اختلال انعقادی یا برخی مشکلات دیگر، قادر به زایمان با این روش نباشند. اما در مورد افرادی که محدودیت جسمی ندارند، همین که درد جدی زایمان شروع می ‌شود، بی‌ حسی اپیدورال انجام می ‌شود.

طبیعی، کم درد و آرام:

زایمان فیزیولوژیک یکی دیگر از روش‌ های کم کردن درد مادران است که خوشبختانه در سال ‌های اخیر در کشور ما هم انجام می ‌شود. در این شیوه زایمان، تلاش می ‌شود تا بدون تزریق آمپول فشار به مریض و با پیروی از سیر طبیعی بدن زایمان انجام شود. مادرانی که می‌ خواهند برای یک زایمان کم‌ درد آماده شوند، با دریافت کمک ‌هایی از قبیل ماساژ، تکنیک‌های تنفسی، تمرین‌ های ریلکسیشن و برخی آمادگی‌ های دیگر که از هفته ۲۰ آموزش داده می‌شود، زایمانی آسان‌ تر را تجربه می‌ کنند. تکنیک‌ های ذهنی بخش دیگری از مواردی است که مادران باردار باید به آن توجه کنند. البته در بسیاری از کشور‌ها، به موسیقی درمانی هم به طور جدی برای آمادگی مادران پرداخته می‌شود و حتی در زمان زایمان هم با پخش موسیقی خاصی آرامش مادران را بیشتر می‌کنند. گرما درمانی، ریلکسیشن و استخر آب هم از موضوعات دیگری هستند که برای کاهش درد مادران در نظر گرفته می ‌شود؛ گرچه با وجود تمامی این آمادگی‌ ها، در زایمان فیزیولوژیک درد کاملا از بین نمی‌ رود، بلکه تنها درد مادران کم می‌شود. به همین دلیل مادرانی که نمی‌ خواهند هیچ گونه دردی را در زمان زایمان تجربه کنند، باید به جای زایمان فیزیولوژیک از زایمان بدون درد کمک بگیرند.

این پست چه قدر مفید بوده؟

برای امتیاز روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز ۵ / ۵٫ تعداد رای: ۱

اولین نفری باشید که نظر می دهید!

Summary
زایمان فیزیولوژیک و زایمان بی درد چیست؟
Article Name
زایمان فیزیولوژیک و زایمان بی درد چیست؟
Description
زایمان طبیعی بدون درد توسط دکتر آزاده رضایی با بی حسی اپیدورال و وارد کردن داروی ضد درد از طریق لوله ای نازک به قسمت نخاع مادر انجام می‌شود
Author
Publisher Name
مطب دکتر آزاده رضایی
Publisher Logo

دکتر آزاده رضایی | متخصص زنان و زایمان غرب تهران

دکتر آزاده رضایی | متخصص و جراح زنان و زایمان غرب تهران و صادقیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید